Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Kompostowanie odpadów biodegradowalnych

W związku z wejściem w życie od 1 lipca 2013 roku nowego systemu gospodarowania odpadami Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina informuje, iż w przypadku zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej, gdy nieruchomość posiada powierzchnię terenów zielonych min. 100 m², właściciele nieruchomości mogą korzystać z przydomowego kompostownika, po uprzednim jego zgłoszeniu do Biura Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”.

Obowiązek ten wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku, w zakresie gospodarowania odpadami na obszarze gmin wchodzących w skład Związku Międzygminnego „GOAP. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie faktu posiadania na swojej posesji kompostowników.

W pozostałych przypadkach odpady zielone będą odbierane przez firmę odbierającą odpady komunalne, z nieruchomości o powierzchni terenów zielonych nie większej niż 1000 m², bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty.
W przypadku przekroczenia tej powierzchni odpady te będą wywożone za dodatkową odpłatnością.

Wzór oświadczenia [do pobrania] oraz treść Regulaminu dostępne są w Delegaturze Związku oraz w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, przy pl. Powstańców Wielkopolskich 9, pokój 5 (parter).

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl