Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

GOAP info – 9.01.2015 (wybrane fragmenty dot. Mieszkańców Miasta i Gminy Murowana Goślina)

Działania bieżące podejmowane dla przyspieszenia odbioru odpadów oraz stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - czyli najważniejsze informacje z GOAP dla mieszkańców Murowanej Gośliny.

 • Podczas posiedzenia 9 stycznia br. przedstawiono informację o bieżących działaniach podejmowanych dla przyspieszenia odbioru odpadów zalegających na niektórych nieruchomościach. Zgodnie z zapowiedziami firmy odbierające odpady zwiększyły liczbę ekip i pojazdów obsługujących mieszkańców. Podkreślono, że obecnie priorytetem jest szybkie i sprawne usuwanie zalegających na niektórych posesjach odpadów.
  Dla usprawnienia obsługi mieszkańców Biuro Związku wydłużyło godziny pracy infolinii 61 624 22 22 oraz wzmocniło obsadę Biura Obsługi Klienta. Sygnały i zapytania można przesyłać drogą mailową bok@goap.org.pl
 • Z inicjatywy ZM GOAP w poniedziałek, 5 stycznia, odbyły się spotkania z kierownictwami wybranych w przetargu konsorcjów Remondis Sanitech i FB Serwis, które od 1 stycznia 2015 r. w pełni odpowiadają za świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ze wszystkich 22 sektorów Związku. Ustalono podjęcie natychmiastowych
  i zdecydowanych działań zmierzających do jak najszybszego usunięcia odpadów zalegających na niektórych nieruchomościach. Wykonawcy zobowiązali się skierować do obsługi dodatkowe pojazdy i ekipy odbierające odpady oraz wydłużyć czas ich pracy.
  W poniedziałek, 5 stycznia, w Poznaniu oraz sąsiednich gminach odpady odbierało ponad 150 specjalistycznych samochodów należących do obu wykonawców. W kolejne dni ma ich być jeszcze więcej i będą pracować dłużej, także w sobotnie przedpołudnie. Zdecydowano też podjąć rozmowy z Zarządami największych spółdzielni mieszkaniowych w sprawie skoordynowania działań w zakresie odbioru odpadów z osiedli oraz jak najszybszego zaprowadzenia porządku w tych osiedlowych altankach, w których zalegają odpady.
  W rozmowach z Wykonawcami podkreślono, że Związek będzie konsekwentnie domagał się od obu konsorcjów właściwego i rzetelnego wywiązywania się z realizacji zadań zapisanych w umowach na odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 • ZM GOAP informuje, że w 2015 r. nie zmieniają się stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Pozostają one na dotychczasowym poziomie i wynoszą 12 zł miesięcznie od osoby przy prowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów oraz 20 zł miesięcznie od osoby jeśli odpady nie są segregowane. Utrzymana zostaje stawka degresywna, umożliwiająca obniżenie opłat w gospodarstwach domowych liczących 4 i więcej osób. Płatności należy wnosić w cyklu dwumiesięcznym. Przypominamy, że nie ma potrzeby składania przez mieszkańców nowych deklaracji na rok 2015. Korekty deklaracji należy składać gdy zmienia się liczba osób zamieszkujących daną nieruchomość. 

Joanna Jakubowicz
podinspektor ds. ochrony środowiska i usług komunalnych
tel. +48 61 8923 641

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl