Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Śnieżyce już za tydzień

  • Śnieżycowy Jar w roku 2016

18-19 marca będzie w tym roku najlepszym terminem na podziwianie apogeum kwitnienia śnieżyc w Śnieżycowym Jarze. Tak przewiduje i podpowiada Jan Andrzejczyk, leśniczy z Uchorowa. Śnieżyce już kwitną, ale pełen kobierzec kwiatów obserwować będzie można właśnie za tydzień.

W związku z ćwiczeniami na poligonie w Biedrusku, które odbywać się będą do końca marca br., wstęp do Śnieżycowego Jaru możliwy jest wyłącznie w weekendy. W dni robocze odbywają się ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki, dlatego obowiązuje wówczas kategoryczny zakaz wstępu.

Dojść do Śnieżycowego Jaru można ze Starczanowa (z obwodnicy Murowanej Gośliny zjazd na Mściszewo, następnie za drogowskazami na parking w Starczanowie) lub z Uchorowa (jadąc z Obornik do Murowanej Gośliny skręcamy w Uchorowie w prawo na drogę gruntową; parking pod lasem po prawej stronie). Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość zaparkowania samochodu tuż przy Śnieżycowym Jarze.

Co roku wiele roślin zadeptywanych jest przez amatorów fotografowania z bliska. Odwiedzając Śnieżycowy Jar pamiętajmy, aby nie schodzić z wytyczonej ścieżki!

(MP)
Zdjęcie: Monika Paluszkiewicz (Śnieżycowy Jar w roku 2016)

[obiekt mapy] Mapa

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl