Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Co słychać u Canzony?

 • Canzona

W dniach 23-30.05.2017 r. Chór Dziecięcy „Canzona” z Murowanej Gośliny odbył tournee po Normandii. Głównym celem wyjazdu był udział w I Międzynarodowym Festiwalu Chórów Szkolnych w Yvetot we Francji, gdzie w gronie 9 chórów z krajów Europy, jako jedyny chór reprezentowaliśmy Polskę. Najważniejszym wydarzeniem tego ogromnego projektu był spektakl z muzyką Thierry Machuel „The Europa of my dream’s”, który był wystawiany w ogromnej sali koncertowej Les Vikings (ponad 1000 miejsc siedzących) przez trzy dni festiwalu. Wykonawcami tego dzieła byli: Chór młodzieżowy Siene- Martimme z Yvetot oraz chóry szkolne z Normandii, Niemiec, Czech, Węgier, Białorusi, Estonii oraz Polski, które były podzielone na 3 grupy, a każda z nich wzięła udział w jednym spektaklu.

Zaproszone chóry zaprezentowały się podczas barwnej parady ulicami Yvetot, gdzie wszyscy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Yvetot byli witani życzliwie przez mieszkańców miasta, burmistrza i organizatorów festiwalu. Parada zakończyła się wielką fiestą na placu przed salą koncertową Les Vikings. Canzona w ramach festiwalu koncertowała w kościołach w Saint Romain de Colbosc oraz Yvetot, przeprowadziła także warsztaty chóralne dla mieszkańców Yvetot.

Podczas swojej podróży dzieci i młodzież z naszego miasta zwiedziły przepiękne zakątki Normandii m.in.: Rouen, opactwo Mont St. Michael, Velues de Roses, a w drodze do Polski w ramach Dnia Dziecka odwiedziły Disneyland. Koszt wyjazdu wyniósł 28,500 zł, z czego 2000 zł chór otrzymał dofinansowanie z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, resztę pokryli rodzice chórzystów.

W dniach 24- 28 czerwca br. Chór Żeński „Canzona” koncertował w Wielkiej Brytanii na zaproszenie ks. Stanisława Gładysza, gościła nas Polonia. W niedzielę 25 czerwca chór śpiewał trzykrotnie podczas liturgii oraz dał koncerty w Scaraborough, Yorku i Hull. Chór poza koncertami miał okazję zwiedzić Hull, Scarborough oraz klify, jaskinie w okolicach Flamborough i Bempton.

Wjazd był całkowicie finansowany przez chórzystki.

Pobytu w Wielkiej Brytanii zaowocował dalszą współpracą z księdzem Stanisławem Gładyszem. Tym razem na jego zaproszenie chór pojechał do Lubomierza, leżącego na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego. Oprócz intensywnych trzydniowych warsztatów, chór uświetnił dwie msze święte, a także odwiedził zamek w Niedzicy. Znalazł się też czas na wycieczkę w góry.

Wyjazd był całkowicie finansowany przez chórzystki.

Koniec wakacji dla wielu chórzystów Canzony to coroczne letnie warsztaty artystyczne. Obejmują one zajęcia wokalne, taneczne, plastyczne oraz zespół gitarowy. W tym roku były to warsztaty w Calelli w Hiszpanii. Jak zawsze był czas na pracę, ale i na wodne szaleństwa. Dzieci i młodzież spędziły również cudowny dzień w Parku Marineland, gdzie można było podziwiać spektakl z udziałem delfinów, fok oraz ptaków tropikalnych, a ponadto zwiedzić Barcelonę (m.in. Park Güella, Stadion Camp Nou), Girone oraz przepięknie położony klasztor Montserrat. Efekty warsztatów będziecie można zobaczyć podczas koncertu urodzinowego Canzony 8 października, na który serdecznie już dziś zapraszamy!

Projekt był całkowicie finansowany przez rodziców chórzystów.

 

Adrianna Wtorkowska-Kubińska

Zdjęcia: archiwum chóru

 • Co słychać u Canzony? - fot. 1
 • Co słychać u Canzony? - fot. 2
 • Co słychać u Canzony? - fot. 3
 • Co słychać u Canzony? - fot. 4
 • Co słychać u Canzony? - fot. 5
 • Co słychać u Canzony? - fot. 6
 • Co słychać u Canzony? - fot. 7
 • Co słychać u Canzony? - fot. 8
 • Co słychać u Canzony? - fot. 9
 • Co słychać u Canzony? - fot. 10
 • Co słychać u Canzony? - fot. 11

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl