Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Szkoła to szansa!

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego w SP1

W tym roku 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w goślińskich szkołach. Dla wielu uczniów i nauczycieli będzie on szczególnym wyzwaniem w związku z reformą edukacji, która przyczyniła się do wielu zmian. Wspominali o tym dyrektorzy szkół podczas uroczystego rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/18 w prowadzonych przez siebie placówkach.

Burmistrz Dariusz Urbański także odniósł się w swoich słowach do reformy. Ponadto życzył nauczycielom nieustannego zapału do pracy, pasji, a także cierpliwości. Natomiast uczniów zainspirował krótką opowieścią o losach szkoły w nepalskiej wiosce Bakrang...

W 2015 roku potężne trzęsienie ziemi w Nepalu zmiotło z powierzchni ziemi mnóstwo budynków, w tym szkół. Szkoła w wiosce Bakrang przestała istnieć. Poznański podróżnik Maciej Pastwa postanowił ją odbudować. Wiedział, że bez nauki przyszłość dzieci w Nepalu nie ma szans się poprawić. Przez dwa lata wraz z innymi wolontariuszami intensywnie zbierał środki na budowę i załatwiał formalności. Sprzedał nawet własne mieszkanie, aby te środki także przeznaczyć na szkołę.

W czerwcu tego roku piękna, nowa, kolorowa szkoła w wiosce Bakrang została otwarta. Zbudowano ją tak, aby przetrwała ewentualne kolejne trzęsienia ziemi.

Polacy, którzy zaangażowali się w ten projekt, dali mieszkańcom Nepalu nie tylko doraźną pomoc, ale też przyszłość. Bo bez wykształcenia nikt z nich nie miałby szans na dobrą pracę, na poprawę sytuacji swojej rodziny w kraju, który należy do najbiedniejszych na świecie.

Miejmy nadzieję, że z tej perspektywy, ze świadomością, że szkoła to szansa, goślińscy uczniowie przychylniej dziś spojrzą na pierwszy dzień w szkole. Oby był dla wszystkich szczęśliwy i pełen sukcesów.

Monika Paluszkiewicz
główny specjalista ds. komunikacji społecznej
m.paluszkiewicz@murowana-goslina.pl
tel. 61 89 23 686

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w SP1 - fot. 1
  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w SP1 - fot. 2
  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w SP1 - fot. 3
  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w SP1 - fot. 4
  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w SP1 - fot. 5

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl