home2

Ferie w Białężynie - wspomnienia z biwaku

(2 głosów)
SP Białężyn - bitwa na śnieżki SP Białężyn - bitwa na śnieżki

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. L. Masiakowskiego w Białężynie zimowe ferie kojarzyć będą z  biwakiem i licznymi atrakcjami przygotowanymi przez nauczycieli i rodziców. Już w niedzielę 13.01 ponownie  zatętniły życiem mury szkoły. Przyjechali do niej uczniowie i bynajmniej nie w celach naukowych, ale tym razem na zasłużony wypoczynek. Sale klasowe zamieniły się w sypialnie, sala gimnastyczna w salę zabaw, a świetlica w salę do spożywania posiłków.

spanie w szkole

Powitalna dyskoteka, na którą każdy z 40 uczestników zrobił sobie oryginalne nakrycie głowy, trwała do późnego wieczoru. A potem niekończące się rozmowy z kolegami w pokojach i poznawanie siebie z zupełnie innych stron. Długo musieli czuwać opiekunowie zanim ogarnął wszystkich sen. Już następnego dnia czekały kolejne atrakcje.

na lodowisku

Część dzieci wybrała zmagania z łyżwami na lodowisku w Suchym Lesie i mimo wielu nabitych siniaków uczniowie opanowali tę trudną sztukę jazdy. Mniejsza gromadka, szczególnie młodszych dzieci wybrała atrakcje basenu, także w Suchym Lesie. Oni też byli zadowoleni. Jeszcze nie zdążyły opaść emocje wyjazdu, a już czekały kolejne wrażenia i  podchody. W zimowej scenerii, między płatkami padającego śniegu przemykała, tak grupa uciekająca - przygotowująca zadania, jak i szukająca - wykonująca zadania.

ognisko

Do atrakcji tego wieczoru trzeba zaliczyć przygotowane przez rodziców ognisko ze smażeniem kiełbasek w świetle gwiazd i padającego śniegu, prezentację wozu strażackiego i możliwość zasiadania za jego kierownicą, naukę obozowych piosenek. Dla ocieplenia klimatu rodzice przygotowali w remizie strażackiej gorącą herbatę i świeżutkie pączki. Oczywiście wszystkie znikały w zawrotnym tempie. Wieczór dopełniono rzucaniem się śnieżkami na boisku szkolnym, a potem brzmiała muzyka na dyskotece i nie milkły nocne rozmowy. Tak minął dzień i bardzo wcześnie zaczął się kolejny, bo już o 9.00 nastąpił wyjazd do Poznania. I tym razem rozdzielono się na tych, co wybrali „Hobbita” i tych, co chcieli zobaczyć „Strażnika marzeń”, a wszystko w 3D.

zabawownia

W pakiecie tego dnia była jeszcze wizyta w Fantasy Parku i korzystanie ze wszystkich dostępnych tam rozrywek.

kręgle

bilard

Gra w kręgle, bilard, gry zręcznościowe to najbardziej popularne miejsca. Młodsze dzieci natomiast baraszkowały w kolorowych kulkach. Mimo zimy, a może dlatego, wyjątkowo smakowały wszystkim lody.

pizza

A po powrocie do szkoły czekała na wycieczkowiczów pyszna pizza przygotowana przez zaprzyjaźnionych kucharzy na Zielonym Wzgórzu. Aby wykorzystać uroki zimy kolejnym punktem programu była bitwa na śnieżki rozegrana na  boisku szkolnym w świetle reflektorów, między obozem dziewcząt i chłopców. Chłopcy popisywali się celnością, a dziewczęta pomysłowością dorównywały przeciwnikom. Śmiechu było przy tym wiele, a i kalorie ubywały.

makijaże

manicure

Wieczorem sale zamieniły się w salony kosmetyczne, gabinety SPA, salony mody. Uczniowie przygotowywali stroje na ekologiczny pokaz mody, upiększali swoją płeć w profesjonalny sposób. Tak mijał kolejny dzień zakończony oczywiście dyskoteką i nocnymi rozmowami. Nad ranem okazało się, że co niektórzy znajdowali ślady zielonej nocy.

gimnastyka

Ostatniego dnia pospano sobie do 9.00, aby zaraz potem uczestniczyć w aerobiku prowadzonym przez szóstoklasistkę. Dobudził się każdy, a jak potem smakowało śniadanie!

na sankach

Zamiast rozgrywek sportowych na sali gimnastycznej postanowiono wyjść na sanki, które udało się szybko zorganizować. Zjazdy z górek, spacer w lesie, a wszystko w dużych ilościach śnieżnego puchu dawało wiele radości wszystkim dzieciom. Szkoda, że jedno z nich upadając na drodze w śnieżną zaspę uderzyło w gałąź, co zakończyło się czterema szwami na kolanie. Trzeba mieć  nadzieję, że i ten uczeń będzie dobrze wspominał ten wyjątkowy biwak. Oczywiście na koniec trzeba było posprzątać i zamienić sypialnie w klasy. Pozostawało już tylko czekać na odbiór przez rodziców i snuć plany na kolejne dni wakacji. Tak zakończył się obóz dla dzieci ze szkoły w Białężynie. Myślę, że fajnie było.

Małgorzata Warzecha
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białężynie