Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce

Okres realizacji: czerwiec 2010 r. – maj 2011 r.

Koszty:

Koszt całkowity projektu – 1 909 075,00 zł
Dotacja całkowita WRPO – 1 018 888,31 zł
Koszt projektu na terenie gminy Murowana Goślina – 100 452,00 zł
Dotacja na terenie gminy Murowana Goślina – 63 669,00 zł
Środki gminy Murowana Goślina –  36 783,00 zł 

Program: Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013, Priorytet VI. Turystyka i środowisko kulturowe,Działanie 6.1 Turystyka

 

Projekt „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce” realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wniosek aplikacyjny złożony przez Wielkopolską Organizację Turystyczną uzyskał w konkursie pozytywną ocenę, co jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Gmina Murowana Goślina będzie jednym z siedemnastu partnerów w regionie, którzy wspólnie z WOT-em będą realizować to przedsięwzięcie. Przedmiotem projektu jest stworzenie zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej w Wielkopolsce poprzez zainstalowanie i utrzymanie sieci infokiosków internetowych, turystycznych tablic informacyjnych i turystycznych znaków drogowych.

Już w przyszłym roku w mieście Murowana Goślina, przy najważniejszych obiektach użyteczności publicznej pojawią się 3 elektroniczne kioski:

  1. Punkt Informacji Turystycznej, Ratusz na Placu Powstańców Wlkp.,
  2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, Poznańska 16,
  3. Ratusz na Oś. Zielone Wzgórza, Nowy Rynek 8.

Dzięki nim każdy zainteresowany mieszkaniec czy turysta będzie mógł uzyskać podstawowe informacje o mieście, jego historii i najciekawszych zakątkach wartych zobaczenia.

Ponadto infokioski umożliwią:

  • wydruk mapy regionu (miniaturowy obraz trasy lub drogi dojazdu dla rowerzysty, osoby pieszej czy kierowcy, na której zaznaczone zostaną pomniki przyrody oraz miejsca, które warto zwiedzić),
  • wysłanie e-maila czy elektronicznej pocztówki wraz ze swoim zdjęciem,
  • darmowy kontakt video lub telefoniczny z osobami posiadającymi dostęp do Internetu.

Wszystkie infokioski wyposażone będą w WiFi (sieć bezprzewodowa), komputerowe ekrany dotykowe oraz polecenia głosowe i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu technologii QR (fotokody) użytkownicy telefonów komórkowych lub innych urządzeń mobilnych wspartych aplikacją do czytania fotokodów, będą mogli odczytać informacje z ekranu infokiosków za pomocą aparatu cyfrowego umieszczonego w tych urządzeniach.

Dodatkowo w ramach projektu zostały ustawione dwie tablice informacyjne dot. obiektów turystycznych: tj. Kościoła Św. Jakuba w Murowanej Goślinie i Kościoła w Długiej Goślinie.

Działanie to jest kontynuacją Projektu ZPORR "Opracowanie regionalnych produktów turystyki kulturowej w Wielkopolsce i ich promocja", w ramach którego na terenie województwa wielkopolskiego umieszczonych zostało 25 turystycznych tablic informacyjnych.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl