Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Linia autobusowa 471

Już po raz kolejny powiat poznański z gminą Swarzędz uruchamiają linię autobusową nr 471 na trasie Swarzędz, Pobiedziska, Czerwonak, Biedrusko, Murowana Goślina. W ciągu każdego weekendowego dnia autobusy wraz z przyczepami na rowery będą wykonywały 14 kursów o długości blisko 50 km każdy.

Autobusowa linia rowerowa - fot. 1

Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta od 1 maja 2019 r. do 13 października 2019 r. oraz w dni robocze 21 czerwca i 16 sierpnia.

Trasa 471 przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach oraz nad jeziora Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.
Uruchomiona linia umożliwia miłośnikom dwóch kółek bezpieczne omijanie dróg publicznych o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz pozwala odkryć bogactwo powiatowej przyrody. Linia autobusowa to świetna oferta dla małych turystów, aby wraz z rodzicami poznawali tereny bardziej odległe od swojego domu.

Zobacz szlaki rowerowe na terenie Puszczy Zielonka i okolic »

Linię ponownie obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które jako jedyne w metropolii posiada dwie przyczepy do przewozu rowerów (z których każda może zabrać około 15 jednośladów), a także autobusy niskopodłogowe przystosowane do ich holowania.

Autobusowa linia rowerowa - fot. 2

Ceny biletów:

  • jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł
  • całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł
  • grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł
  • grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny.

Honorowany będzie również bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo bilet okresowy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Szczegółowa trasa została podana w rozkładzie jazdy.

Informacja nt. uruchomienia linii w 2019 roku.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Fot. Dominik Kowal

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl