Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Całkowity zakaz wstępu na teren poligonu Biedrusko!

Zawiadamiamy, że zgodnie z „Instrukcją działalności ośrodków szkolenia poligonowego”  w terminie 27 marca – 07 kwietnia 2017 r. na terenie poligonu Biedrusko realizowane będą zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych o wyłonienie najlepszego plutonu w szkoleniu. W związku z powyższym na terenie poligonu strzelania i ćwiczenia będą realizowane od godz. 08:00 do godz. 04:00 włącznie (od poniedziałku do soboty).

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa szkolącym się wojskom również droga Złotniki – Biedrusko oraz Złotkowo – Biedrusko na całej swej długości będzie w ww. okresie całkowicie zamykana dla ruchu cywilnego – samochodowego i rowerowego (zakaz poruszania się będzie obowiązywał także te osoby, które posiadają przepustki na przejazd ww. drogami)

Dodatkowo w dniach 27-28 marca 2017 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na terenie miejscowości Biedrusko w związku z przemieszczającymi się kolumnami wojskowymi. Intensywność szkolenia oraz przemieszczające się kolumny pojazdów bojowych i zabezpieczenia przez cały okres ćwiczeń mogą również powodować dodatkowe utrudnienia.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dz. U. z dnia 20.04.2002 r. nr 42 poz. 368 art. 79) na teren poligonu Biedrusko obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.  

 

Powyższy komunikat stanowi uzupełnienie wcześniejszego ostrzeżenia, które przypominamy poniżej:

Zawiadamiamy, że od dnia 01.03.2017 r. do dnia 31.03.2017 r. na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Na teren poligonu Biedrusko obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu, a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny. Szczegóły w załączeniu.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl