Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Zmiana rozkładu jazdy Kolei Wielkopolskich od 10 czerwca 2018 roku

W niedzielę 10 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów na linii Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec. Od tego momentu ten odcinek kolejowy będzie włączony do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Dzięki podpisanej umowie Urzędu Marszałkowskiego z samorządami, w tym z Gminą Murowana Goślina i przekazaniu środków budżetowych zostały uruchomione dodatkowe pary pociągów.

Od przyszłego tygodnia każdego dnia od poniedziałku do piątku do Poznania kursować będą aż 22 pociągi! Okresowo zostaną uruchomione jeszcze dwa dodatkowe kursy, a ostatni pociąg w weekend z Poznania odjeżdżać będzie o godz. 00:20.

Średniodobowo w dni robocze pociągi będą kursować częściej niż co godzinę, w szczycie nawet częściej niż co pół godziny!

Przypomnijmy, że klimatyzowanym autobusem szynowym dojedziemy do centrum Poznania w 30 minut. Spółka samorządowa Koleje Wielkopolskie stosuje szeroki wachlarz ulg taryfowych. Istnieje między innymi bilet łączący możliwość korzystania z pociągów i autobusów ZTM Poznań.

Do dyspozycji mieszkańców w węźle przesiadkowym Murowana Goślina zostały niedawno oddane dwa bezpłatne parkingi Park & Ride przy ul. Kolejowej i Szkolnej. Przestrzeń jest monitorowana, a na pierwszym z parkingów można bezpiecznie zostawić swój rower.

  • Schemat linii PKM

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Wybory samorządowe 2018