Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Nieszawa będzie miała świetlicę wiejską

  • Nieszawa będzie miała świetlicę wiejską

W dniu 27 lutego 2018 r. zastępca burmistrza Krzysztof Oczkowski wraz z przedstawicielem firmy  P.P.H.U. ADAM Wieńczysław Rakowski podpisali umowę na wykonanie zadania pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Nieszawie wraz z wyposażeniem”, na które Gmina Murowana Goślina w grudniu 2017 roku otrzymała dofinansowanie z Programu Obszarów Wiejskich 2014-2020  w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Trzech Rzek. Wartość podpisanej umowy 809 605,18 zł brutto, wysokość przyznanego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej 381 901,00 zł.

W ramach realizacji operacji zostanie wybudowany budynek świetlicy z garażem wraz ze szczelnym zbiornikiem na nieczystości ciekłe, a także przyłączami do infrastruktury technicznej. W budynku będzie można wydzielić dwie części funkcjonalne - usługową i gospodarczą. Cześć o funkcji usługowej przeznaczona będzie do spotkań lokalnej społeczności, mających na celu umożliwienie integracji i rozwoju kapitału społecznego. W części usługowej mieścić się będzie m.in. sala świetlicy przewidziana dla 45 osób, kuchnia z zapleczem, węzeł sanitarny wraz z toaletą dla osób niepełnosprawnych. W części o funkcji  gospodarczej znajdować się będzie garaż (który będzie mógł być wykorzystywany m.in. jako pomieszczenie gospodarcze), kotłownię gazową, pomieszczenia gospodarcze, toaleta z miejscem na sprzęt porządkowy. Dla zapewnienia możliwości pełnego wykorzystania obiektu zgodnie z w/w celami realizacja zadania przewiduje również wyposażenie obiektu takie, jak: 10 stołów i 45 krzeseł i umeblowanie i wyposażenie kuchni.

W chwili obecnej w miejscowości, w której ma zostać zrealizowana inwestycja nie znajduje się żaden inny obiekt, który mógłby zapewnić mieszkańcom w/w warunki rozwoju, dlatego realizacja niniejszego zadania znacząco przyczyni się do poprawy jakości ich życia i zapewni im podstawowe warunki techniczne i sanitarne dla rozwoju kapitału społecznego. W powstałym obiekcie który będzie miał charakter ogólnodostępny i niekomercyjny będą mogły odbywać się różnego rodzaju spotkania i imprezy lokalne.

Daria Niemier
Inspektor ds. środków zewnętrznych i zamówień publicznych

  • Nieszawa będzie miała świetlicę wiejską
  • Informacja o dofinansowaniu

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl