Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Lato z Polską

  • Lato z Polską

W dniu 12 czerwca 2018 r. w ramach akcji ,,Lato z Polską” do Murowanej Gośliny przyjechała 46-osobowa grupa młodzieży polonijnej wraz z opiekunami, mieszkająca w Oszmianie na Białorusi. Pod takim tytułem Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział Wielkopolski we współpracy z Gminą Murowana Goślina organizują wypoczynek letni w Polsce dla dzieci polskiego pochodzenia
z Białorusi. Pobyt w Polsce ma na celu bliższe poznanie historii i kultury polskiej, zabytków, doskonalenie języka polskiego oraz integrację z polskimi rówieśnikami.
Akcja współfinansowana jest przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.
Murowana Goślina od 9 lat organizuje dwutygodniowe wakacje dla dzieci z okolic Oszmiany. W pierwszym dniu pobytu, po uroczystym powitaniu uczestników przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego odbyła się gra miejska zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 a następnie w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się zajęcia plastyczne oraz taneczne, które miały na celu integrację z polskimi dziećmi.
W kolejnych dniach na grupę czekała duża pula atrakcji. Podczas  pierwszego tygodnia program przewidywał m.in. zwiedzanie Starego Rynku oraz Nowego ZOO w Poznaniu, Osady Traperskiej w Bolechówku, wyjazd na  pływalnię do Obornik oraz do Stajni w Raduszynie. W drugim tygodniu wypoczynku młodzież wyjechała do Międzygórza (woj.dolnośląskie).
Wizyta młodzieży polonijnej zakończyła się 24 czerwca. Wycieczki, konkursy, atrakcje – to wszystko sprawiło, że koloniści z Oszmiany do domu wracali wypoczęci, zadowoleni, bogatsi o nowe przyjaźnie oraz pełni niesamowitych wrażeń.

 

  • Lato z Polską - fot. 1
  • Lato z Polską - fot. 2
  • Lato z Polską - fot. 3

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Wybory samorządowe 2018