Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Niepodlegli Liderzy są wśród nas!

  • Niepodlegli Liderzy są wśród nas!

"Niepodlegli Liderzy są wśród nas!"
"ლიდერები/დამოუკიდებელი ლიდერები ჩვენს შორის არიან!"


Z okazji 100-lecia niepodległości już za tydzień rusza polsko-gruziński projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży realizowany przez Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie oraz gruzińskiej organizacji Bridge of Friendship Kartlosi. Młodzież z Gruzji i Polski spędzi ze sobą dwa tygodnie.


Najpierw w Gruzji (Gori, Kutaisi oraz Tbilisi), potem w Polsce (Murowana Goślina, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Warszawa) 15-osobowe grupy młodych ludzi z dwóch krajów spotkają się, by przyjrzeć się różnym drogom dochodzenia do wolności Polaków oraz Gruzinów. Wspólnie zastanowimy się nad rozumieniem wolności i sposobami jej doświadczania w przeszłości i współcześnie. Ważną klamrą czasową będzie rok 1918 (odzyskanie niepodległości przez Polaków i Gruzinów) oraz 1989 (Okrągły Stół w Polsce) i 1991 (referendum niepodległościowe oraz ogłoszenie niepodległości w Gruzji). Dodatkowym kontekstem różnych aktywności będzie wielokulturowość polskiej i gruzińskiej przestrzeni, która dała naszym państwom fundamenty demokracji otwartej na innych, obcych, różnych. Zobaczymy miejsca związane z historią Żydów, Bambrów oraz innych grup etnicznych: Azerów, Ormian, Abchazów oraz Osetyjczyków. Przeprowadzimy debaty, zorganizujemy happeningi ze stopami i balonami, odwiedzimy ważne miejsca związane z odzyskaniem niepodległości oraz będziemy smakować narodowych potraw kuchni polskiej i gruzińskiej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w działaniach w Murowanej Goślinie, które przewidujemy na 15 i 16 sierpnia 2018 roku. Szczegóły niebawem na naszym fanpejdżu:
 https://www.facebook.com/Komitet-Partnerski-Ziemi-Go%C5%9Bli%C5%84skiej-czyli-Murowana-Wielokulturowo%C5%9B%C4%87-920641188003603/

Jakub Niewiński
pomysłodawca i koordynator projektu

 

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl