Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Telewizyjne 30-lecie szkoły

 • Telewizyjne 30-lecie szkoły

W piątek 19 października Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie obchodziła Jubileusz 30-lecia istnienia. O rocznicy informował już wcześniej baner wywieszony na szkole. Dzień był pełen wydarzeń i wrażeń, i bardzo oryginalny, jak to w tradycji „Dwójki”. Motywem przewodnim były lata 80-te, w których powstała szkoła i królująca wówczas telewizja. Wyraźnie wskazywała na to imponująca dekoracja sali gimnastycznej – wielkie makiety telewizorów z lat 80-tych – wykonana przez niezastąpioną Beatę Springer. Całość uzupełniały porozwieszane po sali setki pomysłowych „dwójek” przygotowanych przez uczniów różnorodnymi technikami plastycznymi.
    Obchody rozpoczęła Msza św. odprawiona przez księdza proboszcza Piotra Szymkowiaka i księdza Jacka Bartmańskiego w kościele na Zielonych Wzgórzach. Uczniowie, nauczyciele i goście, wypełnili świątynię po brzegi, a o uroczystą oprawę zadbały panie katechetki. Oprawę muzyczną zapewniły: Justyna Telicka (gra na organach) oraz nauczycielki, które przygotowały uczniów śpiewających i grających na gitarach. Ksiądz proboszcz podczas homilii skierował wiele miłych i ważnych słów do jubilatów. Mszę św. uświetniła też obecność pocztów sztandarowych ze wszystkich goślińskich i zaproszonych szkół. One też poprowadziły przemarsz do szkoły.
    Kolejne punkty programu dostosowane były do wieku uczniów. Klasy I – IV udały się do sal lekcyjnych, gdzie realizowały projekt „Urodziny szkoły”. Były zatem laurki, piosenki, poczęstunek,… ale też oglądanie niemego czarno-białego filmu o początkach szkoły, nakręconego przez uczniów i nauczycieli z okazji 20-lecia szkoły. Dzieci i nauczyciele mogli też zwiedzić specjalną wystawę „Lata 80-te”. W auli szkolnej zostały zaaranżowane: pokój, klasa szkolna, podwórko, kuchnia, biuro, wszystko z lat 80-tych. Można było zatem zobaczyć wózek, rower, zeszyty szkolne, magnetofony kasetowe, aparaty telefoniczne, zdjęcia, szklanki, obrusy i… wiele przedmiotów. Gorąco dziękujemy nauczycielom, rodzicom i wszystkim osobom, które użyczyły nam tych historycznych eksponatów.
Można było też oglądać (i można nadal) wystawę zdjęć szkolnych „Migawki z życia szkoły” umieszczoną na parterze szkoły.
Klasy młodsze udały się na dużą salę gimnastyczną, gdzie obejrzały zrealizowane z wielkim rozmachem przedstawienie o szkole przygotowane przez Violettę Koźmińską, we współpracy z Katarzyną Łukaszewicz i Alicją Duszczyk. Wystąpiły wszystkie klasy o poszerzonym programie muzycznym z poziomu I – IV, a w aktorskie role wcielili się uczniowie klasy 4c, którzy pojawiali się na telewizyjnej scenie. Rozbrzmiewała różnorodna muzyka, też ta z lat 80-tych z utworem „Mamma Mia” na czele.
    Od godz. 10.00 goście oraz uczniowie klas starszych uczestniczyli w uroczystym apelu na dużej sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu glos zabrała dyrektor szkoły p. Mirosława Szudera. Na wstępie powitała zebranych, a szczególnie gości, wśród których byli: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański, wizytator Hanna Rajcic-Mergler reprezentująca Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, radni powiatu poznańskiego i radni Rady Miejskiej Murowanej Gośliny, przedstawiciele instytucji współpracujących i Urzędu Miasta i Gminy, dyrektorzy goślińskich szkół, byli i obecni pracownicy szkoły, w tym wszyscy byli dyrektorzy: Teresa Zywert, Maria Piotrowska, Mariusz Palka oraz rodzice z Rady Szkoły i Rady Rodziców, a także absolwenci. W kolejnych słowach dyrektor przedstawiła fakty związane z początkiem szkoły oraz zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni lat, wymieniła największe wydarzenia, osiągniecia i kierunki pracy szkoły, podkreślając trzy filary: edukację, muzykę i sport. Następnie podziękowała byłym i obecnym pracownikom, uczniom, rodzicom, instytucjom współpracującym i gościom oraz złożyła życzenia zwracając się szczególnie do uczniów. Kolejnym elementem spotkania były wystąpienia gości, którzy w miłych słowach zwrócili się do Jubilatki, podkreśli dokonania, atmosferę szkoły oraz złożyli życzenia. Po tych wzruszających chwilach przyszedł czas na okolicznościowe przedstawienie, a raczej telewizyjny show pod hasłem lata 80-te.
    Na specjalnie zaaranżowanej scenie z wielkim telewizorem Neptun pojawili się nauczyciele, którzy wcielili się w specjalne role. Zadaniem dziewczyny i chłopaka było przygotowanie projektu o szkole. Całe przedstawienie było jego tworzeniem i zakończyło się prezentacją multimedialną o latach 80-tych i szkole. Zanim jednak ją pokazano, na scenie zobaczyliśmy postaci znane z telewizji z lat 80-tych, takie jak bohaterowie serialu „Dynastia”, Adam Słodowy z programu „Zrób to sam”, Krystyna Loska z „Koncertu życzeń”, Tadeusz Sznuk z teleturnieju „Jeden z dziesięciu” oraz księżniczka Lea z „Gwiezdnych wojen”. Odgrywanym scenom nawiązującym do historii i działalności szkoły towarzyszyły filmy, teledyski i zdjęcia wyświetlane na ekranie kolejnego telewizora. Ukoronowaniem były pokazy taneczne, przeplatające kolejne sceny, w których wystąpili uczniowie wszystkich klas o poszerzonym programie muzycznym, począwszy od klasy piątej. W sali rozbrzmiewała zatem muzyka z lat 80-tych. Uczniowie (i nauczyciele na scenie) tańczyli do utworów m. in. Madonny, AHA, Quinn, Pink Floyd, USA for Africa,… Niezwykłe show zakończyła piosenka o szkole w wykonaniu wszystkich aktorów i tancerzy. Widowisko przygotowała Hanna Frelich, przy współpracy z Katarzyną Łukaszewicz, Dorotą Schraube, Adrianną Wtorkowską-Kubińską, Natalią Pyssą.
    Po tak bogatych wrażeniach uczniowie przeszli do sal na lekcje wychowawcze, podczas których oglądali wspomniany wcześniej film i wystawy. Natomiast goście udali się do Sali Gościnnej, na spotkanie, zorganizowane przez Barbarę Celichowską i Honoratę Żak, a także Joannę i Michała Bejmów, podczas którego był czas na coś słodkiego, wspomnienia, wpisy w pamiątkowej księdze, przeglądanie jubileuszowego wydania gazetki „Dwójka, oglądanie ekspozycji kronik szkolnych oraz wystawy „Lata 80-te”.
    Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły organizującym jubileusz. Dziękuję też wszystkim, którzy wspomogli szkołę w organizacji, a szczególnie burmistrzowi Dariuszowi Urbańskiemu, księdzu proboszczowi Piotrowi Szymkowiakowi, dyrektor Monice Nowak-Bajer, Joannie i Michałowi Bejmom, Tomaszowi Mizgierowi oraz Radzie Szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom, pocztom sztandarowym, którzy uhonorowali swoją obecnością nasze święto.
Mirosława Szudera
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie

 

 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 1
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 2
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 3
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 4
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 5
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 6
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 7
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 8
 • Telewizyjne 30-lecie szkoły - fot. 9

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

 • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl