Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej

  • Sesja Inauguracyjna

19 listopada 2018 r. odbyła się I Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie zwołana Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Poznaniu z dnia 7 listopada 2018 r.
Sesję do momentu wyboru Przewodniczącego Rady prowadził radny senior Andrzej Kuźniewski. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych mieszkańców udzielił głosu Przewodniczącemu Rady Miejskiej minionej kadencji Konradowi Strykowskiemu. Przewodniczący podsumował swoją działalność samorządową przez ostatnie 12 lat, wymieniając wspólne osiągnięcia uzyskane z Radą Miejską i burmistrzami oraz podziękował za współpracę. Przewodniczący życzył burmistrzowi Dariuszowi Urbańskiemu, „aby ta nowa kadencja była pasmem dobrych decyzji, które przełożą się na rozwój gminy, a mieszkańcom poprawią komfort życia”. Radnym życzył, aby „przy podejmowaniu decyzji zawsze mieli na uwadze dobro naszej małej goślińskiej ojczyzny.”
W dalszej części sesji Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Danuta Żywila Świerc-Czarnecka, wyczytując radnych według okręgów, wręczyła im zaświadczenia o wyborze. Następnie na scenę wprowadzono poczet sztandarowy, a radni po zapoznaniu się z rotą ślubowania złożyli kolejno ślubowanie.
Kolejnymi punktami porządku obrad był wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej – wybrano jednogłośnie Kamila Grzebytę – oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – wybrany został Bogusław Frąckowiak. Przewodniczący Kamil Grzebyta wygłosił przemówienie, w którym mówił min.: „Z dumą przyjmuję to zaszczytne stanowisko (…). Bycie Przewodniczącym Rady Miejskiej to oczywiście ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność. Dziękuję swoim wyborcom za to, że wybrali mnie na swojego reprezentanta.” Wiceprzewodniczący rady Bogusław Frąckowiak podziękował mieszkańcom za udział w wyborach oraz za ich wsparcie.
W dalszej części sesji Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Murowanej Goślinie wręczyła burmistrzowi Dariuszowi Urbańskiemu zaświadczenie o wyborze. Burmistrz złożył ślubowanie również w asyście sztandaru Miasta i Gminy. Następnie wygłosił przemowę. Również podziękował mieszkańcom za głosy: „zwycięstwo w I turze udowodniło, że jest sens i warto było ciężko pracować przez te cztery lata”. Wyraził zadowolenie, że bardzo duże poparcie otrzymał zarówno w historycznej części miasta, jak i na osiedlu Zielone Wzgórza. Burmistrz przedstawił zrealizowane inwestycje oraz plany na najbliższe lata.
Transmisja z obrad I Inauguracyjnej Sesji dostępna jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=m2OSYi3fuf4

Joanna Witkowska
inspektor ds. Biura Rady
tel. 61 89 23 654

 

  • Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej - fot. 1
  • Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej - fot. 2
  • Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej - fot. 3
  • Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej - fot. 4
  • Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej - fot. 5

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl