Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Szlak Św. Jakuba

Pielgrzymujący wierni, których celem jest sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii, mogą odwiedzać Murowaną Goślinę.

"Wielkopolska Droga świętego Jakuba" to pieszo-rowerowa trasa prowadząca z Gniezna przez Lednicę, Murowaną Goślinę, Poznań, Lubiń, Leszno i Wschowę do Głogowa. Liczy ona 235 kilometrów i jest częścią europejskich szlaków pielgrzymkowych do sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Szlak św. Jakuba

Do Santiago de Compostela przybywają pątnicy z całego świata. Według tradycji spoczywają tam relikwie Świętego Jakuba Starszego, który był jednym z pierwszych apostołów powołanych przez Jezusa.

Na terenie naszej gminy szlak, z charakterystyczną białą muszlą, przebiega przez Puszcze Zielonkę, na skraju której pielgrzymi mogą odwiedzić Dąbrówkę Kościelną i znajdujący się tam kościół NMP. Z Zielonki trasa dociera do kościóła świętego Jakuba w Murowanej Goślinie, po czym biegnie przez Dziewiczą Górę w kierunku Poznania. Mieszkańcy Murowanej Gośliny mają okazję do potwierdzenia tradycyjnej polskiej gościnności, która na pewno ułatwi podróż wędrowcom.

„Wielkopolska Droga świętego Jakuba” to kolejny odcinek, który ma stworzyć sieć szlaków łączących całą Europę.

 

Trasa Wielkopolskiej Drogi Św. Jakuba w Puszczy Zielonka i okolicach

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl