Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Murowana Goślina z historią w tle

Ile razy zastanawialiście się Państwo nad historią naszego miasta? Kiedy opowiadaliście dzieciom o jego tradycjach? O ludziach lub interesujących miejscach? O rzemieślnikach lub byłych mieszkańcach? O czasach, które już bezpowrotnie minęły? Ile wiedzy mamy sami na temat Murowanej Gośliny? Na te pytania każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Ale czy nie byłoby dobrze poznać, chociaż trochę, historię naszego miasta? Zastanowić się nad tym, jak wyglądało kiedyś życie na ulicach, którymi codziennie udajemy się do pracy lub szkoły?

Zauważyć, co się zmieniło, a co w dalszym ciągu stanowi atrakcję dla turystów? Zobaczyć, poznać, odkryć na nowo miejsca, które są dla nas takie oczywiste?

Proponujemy Państwu pierwszy quest (grę terenową) o Murowanej Goślinie – to metoda poznawania miejsca, okolicy, miejscowości lub dzielnicy, która polega na wędrowaniu przez nią, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Znajdziecie tu Państwo zarówno elementy historii, jak i zabawy połączonej z edukacją, spędzicie czas na świeżym powietrzu, wczytując się w treść i uzupełniając brakujące informacje. Będzie trzeba wytężyć wzrok, policzyć, posprawdzać, poszukać… żeby na samym końcu odnaleźć skarb.

QUEST: Murowana Goślina z historią w tle

Nowe QUESTY - sprawdź

Questy są formą spędzania czasu wolnego, przeznaczoną zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Można się dowiedzieć czegoś nowego o miejscach, do których rzadko się udajemy, albo na nowo spojrzeć na te, które mijamy codziennie.

Chciałybyśmy, żeby ten pierwszy quest stał się inspiracją dla powstania kolejnych. Może ktoś z Państwa odnajdzie się w tym sposobie spędzania czasu? Może będziecie Państwo odczuwali niedosyt? Może powstaną kolejne, związane z pobliskimi miejscowościami.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi questami przygotowanymi przez mieszkańców naszego województwa.
Questy na terenie:

Ostrzegamy! Można się uzależnić…

Inicjatorki questu:

Monika Kozłowska (SP nr 1 im. K. Marcinkowskiego)
Karolina Betka-Śliwińska (SP nr 1 im. K. Marcinkowskiego)
Karina Hałas (SP nr 2 im. H. Sienkiewicza)

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl