Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • grupa dzieci z kolorowymi rysunkami

Wakacyjne warsztaty artystyczne

Po raz kolejny zaprosiliśmy dzieciaki na "Wakacyjne Warsztaty Artystyczne", przygotowane przez instruktorów naszego ośrodka. Autorskie programy zajęć opracowali: Agnieszka Szymańska-Wojtera „Kreatywne dzieciaki" i Bartłomiej Stefański „Warsztat Majsterklepki”. Tak przez dwa tygodnie w ośrodku kultury i w klubie osiedlowym od 12 lipca do 24 lipca 2021 r. działy się niezwykłe rzeczy.

Morskie opowieści, czyli WARSZTATY KREATYWNYCH DZIECIAKÓW 
W tym roku Kreatywni rozpoczęli swoją morską przygodę od wzięcia w ręce nożyczek, by powołać do życia gigantyczną rybkę z rafy koralowej, ale w wymiarze XXXL. Aby takie ryby łowić potrzebny był żaglowiec, który każdy z uczestników zbudował. W kolejnym dniu stworzyliśmy czarno-granatowy obraz, by zobaczyć kolorowe i niezwykłe dno morskie. Następnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy niezwykłe akwarium gdzie pompony i nakrętki stały się rybami, meduzami, żółwiami. Na zakończenie naszych przygód wzięliśmy głęboki oddech i z uśmiechem na twarzy, chwyciliśmy pędzle do ręki by podziwiać niezwykły wschód i zachód słońca nad wodą.
W każdym dniu warsztatów uczestnicy odkrywali swoje możliwości i potencjał twórczy. Sami zaskakiwali siebie, jak potrafią być kreatywni – mając w rękach materiały z recyklingu, czyli karton, nakrętki, starą koszulkę, patyki i kamienie. Dołożyliśmy do tego farby, kredki, pisaki i klej. I tak powstały niesamowite i zaskakujące prace plastyczne.

WARSZTAT MAJSTERKLEPKI
Grupa badaczy i poszukiwaczy przygód z letnich warsztatów sztuki, w skład której wchodzili ofiolodzy, entomolodzy, paleontolodzy i podróżnicy - odkrywcy dotarła w niezbadane zakątki wyobraźni i tam odkryła: najdłuższego węża świata, nieznane gatunki ogromnych owadów. Na płaskowyżu w środkowej części wysp Bergamutów dokonali sensacyjnego odkrycia organizmu kopalnego. Prawdopodobnie jest to szkielet Tyranozaura REXA, czule nazwanego REKSIO, którego odtworzyliśmy w toku prac rekonstrukcyjnych. W ostatnim dniu warsztatów uzupełniliśmy ekwipunek wyprawowy o kij włóczykija i worek na drogę z namalowanym za pomocą szablonu wizerunkiem włóczykija. Spakowaliśmy do niego fajne wspomnienia, ale zostało jeszcze dużo miejsca na nowe przygody. 

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Mariola Kozieł, Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański  

  • dzieci z tekturowymi stateczkami
  • dwoje dzieci podczas malowania
  • grupa dzieci siedzi na podłodze w sali, konstruuje budowlę
  • grupa dzieci z wykonanymi przez siebie pracami w ręku
  • grupa dzieci z wykonanymi przez siebie malunkami
  • grupa dzieci przy fontannie

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl