Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • scena pod drzewami, dookoła uczestnicy pikniku

Majówka

1 i 2 maja 2023 r. bawiliśmy się na tradycyjnej „Majówce”. Dwudniowy piknik majówkowy tym razem zawitał do Parku Miejskiego. Na uczestników zabawy czekały rozmaite atrakcje, którym piękna, słoneczna pogoda po długiej i szarej zimie pięknie sprzyjała. Zaczęliśmy w poniedziałek przedstawieniem muzycznym i animacjami dla dzieci w wykonaniu Filharmonii Pomysłów. Widzów zachwyciły pokazy goślińskich zespołów tanecznych prezentujących różne style i odmiany tańca. W konkursach muzycznych dla dzieci i dorosłych można było wygrać ciekawe i atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na różne atrakcje. W sentymentalną podróż muzyczną zabrali nas Sławomir Kramm i Andrij Melnyk w koncercie szlagierów światowej muzyki. Nie zabrakło też miejscowych klimatów, w które zabrała nas kapela podwórkowa Swoja Wiara. Zabawa taneczna z Dj Andrew Q (Kwatera Imprez) wypełniła wieczór na parkiecie pod sceną. Zabawa trwała do północy przy rewelacyjnie miksowanej muzyce tanecznej.
Wtorek zaczęliśmy koncertem dla najmłodszych połączonym z animacjami w wykonaniu Duetu Betty Family. Następnie rozbrzmiały dźwięki, w których jest zaklęta jakaś siła czyli występ Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego. W drugim dniu majówki również mieliśmy szansę wygrać vouchery na ciekawe atrakcje w konkursie muzycznym dla dzieci i dorosłych. Nie lada gratką dla melomanów okazał się występ zespołu Poznań Brass. Na to, na co wszyscy czekali czyli wielki koncert znakomitego zespołu znanego z radiowych hitów LOKA doczekaliśmy się wieczorem. Pod sceną zapanował klimat przebojowego szaleństwa, który trwał już nieprzerwanie do północy kontynuowany na zabawie z zespołem ATUT.
Przez cały czas majówkowej imprezy mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji towarzyszących, jak strefa gastronomiczna z food truckami, gigantyczne dmuchańce, animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci, mobilna ścianka wspinaczkowa, stoiska z zabawkami, słodyczami i rękodziełem.  
Gośliniacy i przybyli goście bawili się znakomicie. Park okazał się atrakcyjnym, przyjaznym miejscem, pięknie oświetlony w sercu miasta tętnił życiem i muzyką. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Zaczęliśmy sezon z przytupem. Już za niedługo kolejne letnie imprezy. Szykujcie się na zabawę!


Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Andrzej Kietzmann

  • dmuchańce
  • uczestnicy imprezy na leżakach
  • dzieci siedzące na ziemi
  • występy zespołu tanecznego
  • przy ściance wspinaczkowej
  • uczestnicy majówki
  • kapela podwórkowa na scenie
  • zabawa przy Dj-u

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl