Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • grupka osób nachylona nad miniaturami kolejek

Jedzie pociąg z daleka


W dniach 20-22 maja 2023 roku Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Murowanej Goślinie, zorganizowały wystawę kolejek w ramach projektu "Kolej w miniaturze". Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Poznaniu. 
Na zwiedzających czekały duże kolejki w skali G (ogrodowej 1:22, 5). Zaprezentowano m.in. kolejki ze słynnej bajki "Tomek i przyjaciele". Na specjalnie przygotowanej w tym celu makiecie można było zobaczyć: Tomka, Piotrusia, Emilkę, Kubę i Tobbiego. Wszystkiego pilnował bajkowy zawiadowca. Na zwiedzających czekały również współczesne pociągi osobowe (parowóz z wagonami i LCE), wagony towarowe, drezyny techniczne oraz najnowszy nabytek NKD, czyli tramwaj w skali G. 
W drugiej części sali można było zobaczyć makietę w skali H0 (1:87). Na zaproszenie NKD przybyli koledzy ze Stowarzyszenia Wajha z makietą o długości 11 metrów prezentującą różne krajobrazy: wiejskie, miejskie oraz urokliwą dolinę z ogromnym kamiennym mostem. Kursowały na niej pociągi pasażerskie i towarowe oraz składy PKP.
Z możliwości zobaczenia małych i dużych kolejek skorzystało prawie 1000 mieszkańców Murowanej Gośliny i sąsiednich miejscowości. 

Tekst: Organizatorzy
Zdjęcia Tomasz Mizgier

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gospodarzą miejsca za umożliwienie realizacji projektu a Panu Staroście Poznańskiemu za udzielone wsparcie finansowe. 
 

  • zwiedzający wystawę
  • dzieci przy makiecie z kolejką
  • kolejka Tomek i przyjaciele
  • członkowie stowarzyszenia organizującego wystawę
  • zwiedzający
  • pociąg na torach

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl