Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Aplikacja mMieszkaniec

mMieszkaniec już działa!

Zakończyły się prace związane z uruchomieniem w naszej gminie nowego narzędzia informacyjnego – aplikacji mobilnej mMieszkaniec. Dzięki niej, w jednym miejscu, we własnym telefonie, znajdą Państwo wszelkie ważne, praktyczne informacje, zapowiedzi wydarzeń, a także komunikaty związane np. z inwestycjami, zmianami organizacji ruchu i bezpieczeństwem.

Aplikację mobilną mMieszkaniec będziemy wdrażać stopniowo. Zaczniemy od uruchomienia modułu Ogłoszenia, w którym znajdą Państwo informacje
o najważniejszych wydarzeniach w gminie, a także gminne alerty (informacje o remontach, objazdach, ostrzeżenia pogodowe czy informacje o awariach).
Ten moduł już jest dostępny, dlatego zachęcamy do zainstalowania aplikacji na Państwa telefonach. Wprowadzone rozwiązanie zastąpi dotychczas działający system powiadamiania SMS. Zaletami nowego rozwiązania w stosunku do poprzedniego jest niższy koszt przekazywania informacji, brak konieczności budowania bazy danych (jak poprzednio z numerami telefonów), możliwość przekazywania materiałów graficznych, a przede wszystkim brak ograniczeń objętościowych.

Z modułem Ogłoszenia zintegrowany będzie w aplikacji Kalendarz, co pozwoli nam w wygodny sposób prezentować zbliżające się wydarzenia.

Z kolei moduł Więcej pozwoli m.in. bardzo szybko zapoznać się z listą najważniejszych jednostek gminnych, wraz z funkcją przekierowania na ich stronę internetową lub media społecznościowe.

Kolejnymi modułami, które zamierzamy obsługiwać już w niedalekiej przyszłości będą: Kiedy Odpady (m.in. terminy wywozu śmieci dla konkretnej lokalizacji, podpowiedzi dot. segregacji odpadów) oraz Konsultacje Społeczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, głównie starszych mieszkańców, przygotowaliśmy specjalne dyżury pracowników, którzy pomogą ściągnąć aplikację mMieszkaniec na Państwa telefon. Pierwsze z nich odbędą się w najbliższy czwartek 28 września w godz. 14.00-15.00 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, plac Powstańców Wielkopolskich 9, pokój 13 oraz w poniedziałek 2 października w godz. 17.00-18.00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, ul. Poznańska 18, pokój nr 13. Zapraszamy do skorzystania z pomocy.

Aplikację mobilną „mMieszkaniec” można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store lub wykorzystując wygenerowany QR kod:

 

qrkod do pobrania aplikacji mmieszkaniec - android qrkod do pobrania aplikacji mmieszkaniec - apple

Link do sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.euroinnowacje.transparentnejst&gl=PL
Link do sklepu AppStore: https://apps.apple.com/pl/app/transparentnejst/id1500572072?l=pl

  • aplikacja mmieszkaniec

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl