Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Likwidacja źródeł niskiej emisji w powiecie poznańskim
W 2026 roku Powiat Poznański planuje kontynuację programu dofinansowania likwidacji niskosprawnych urządzeń grzewczych opalanych węglem lub drewnem, użytkowanych przez mieszkańców powiatu poznańskiego. Wsparcie finansowe będzie przeznaczone na ich zastąpienie nowoczesnymi, proekologicznymi systemami ogrzewania.Środy z KSeF – bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców
Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza przedsiębiorców na kolejną edycję bezpłatnych szkoleń „Środy z KSeF”, poświęconych Krajowemu Systemowi e-Faktur.Szkolenia będą odbywać się od 7 stycznia do 11 lutego 2026 r. – zarówno stacjonarnie w urzędach skarbowych, jak i on-line.
KSeF w pigułce – praktyczna wiedza
Styczniowo-lutowy cykl szkoleń ma charakter praktyczny. Uczestnicy dowiedzą się m.in.:
jak zalogować się do KSeF,
jak wystawiać i przeglądać faktury,
jak nadawać uprawnienia w systemie,
jak korzystać z KSeF w codziennej działalności.
Harmonogram szkoleń
Każda środa od 7 stycznia 2026 r.:
stacjonarnie w godz. 10:00–12:00
we wszystkich urzędach skarbowych woj. wielkopolskiego
(z wyłączeniem wyspecjalizowanych urzędów skarbowych),
on-line na platformie MS Teams
w godz. 10:00–12:00 oraz 14:00–16:00.
Szczegółowe informacje o spotkaniach stacjonarnych dostępne są na stronie KAS Wielkopolska.
Dzień Otwarty z KSeF – 24 stycznia 2026 r.
Dodatkowo w sobotę, 24 stycznia 2026 r., w godz. 9:00–15:00, we wszystkich urzędach skarbowych woj. wielkopolskiego odbędzie się „Dzień Otwarty z KSeF”.
To okazja, aby:
wziąć udział w dodatkowym szkoleniu,
porozmawiać z ekspertami KSeF,
uzyskać indywidualne wyjaśnienia,
zadać pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące systemu.
Więcej informacji
Szczegóły dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur dostępne są na stronie:
ksef.podatki.gov.pl
Wczesne wykrywanie wad wzroku u dzieci – nowa edycja programu!
Powiat Poznański rozpoczyna kolejną edycję „Programu polityki zdrowotnej z zakresu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci z powiatu poznańskiego” w roku szkolnym 2025/2026.Komunikaty
2026.01.13 - Wczesne wykrywanie wad wzroku u dzieci – nowa edycja programu!
2026.01.12 - Środy z KSeF – bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców
2026.01.08 - Likwidacja źródeł niskiej emisji w powiecie poznańskim- 2026.01.02 - Asystent rodziny w 2025 r
2025.12.31 - Dotacja w ramach programu "Mamy naStroje" dla Chóru Dziewczęcego „CANZONA”- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia
![[obraz] na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia](grafika,miniatura,29381,nowa-aplikacja-dla-mieszkancow-murowanej-gosliny.jpg)
- wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl
![[obraz] wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl](grafika,miniatura,29529,wyprawka-maluszka-bocian-niosacy-dziecko-w-zawiniatku-napis-burmistrz-miasta-i-gminy-murowana-goslina-zaprasza-po-odbior-wyprawkin-maluszka-dla-kazdego-nowego-mieszkanca-naszej-gminy-noworodka-wniosek-do-pobrania-na-www.jpg)
nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady- Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta
![[obraz] Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta](grafika,miniatura,30151,zaproszenie-do-pobrania-aplikacji-mturysta.png)
- Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego
![[obraz] Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego](grafika,miniatura,30528,zastrzez-pesel-na-grafice-ekran-telefonu-komorkowego.jpg)
- www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3
![[obraz] www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3](grafika,miniatura,31048,www-murowana-goslina-pl-twoj-podatek-twoje-korzysci-mieszkasz-w-gminie-murowana-goslina-chcesz-miec-wplyw-na-jej-rozwoj-i-na-inwestycje-twoj-podatek-nadal-trafia-do-innych-samorzadow-poinformuj-urzad-skarbowy-o-aktualnym.jpg)
- mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec
![[obraz] mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec](grafika,miniatura,31889,mkarta-mieszkanca-gminy-dostepna-w-aplikacji-mmieszkaniec.jpg)
- mapa
![[obraz] mapa](grafika,miniatura,32425,mapa.jpg)
- na banerze tekst i animowane pingwiwny
![[obraz] na banerze tekst i animowane pingwiwny](grafika,miniatura,33214,na-banerze-tekst-i-animowane-pingwiwny.jpg)
- Baner informacyjny o wydarzeniu „Maraton Tańca”. Na fioletowo-różowym tle z kulą dyskotekową widnieje duży biały napis „Maraton Tańca”. Informacje o wydarzeniu: sobota, 17 stycznia 2026 roku, godzina 17.00–19.00. Miejsce: hala widowiskowo-sportowa CKiS, ul. Mściszewska 10, Murowana Goślina. Dodatkowe informacje: wydarzenie dla każdego, bez zapisów, udział bezpłatny. Na plakacie znajdują się logotypy Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, Szkoły Tańca Moniki Pyś oraz DJ Slavkot Records, a także ikony mediów społecznościowych.
![[obraz] Baner informacyjny o wydarzeniu „Maraton Tańca”. Na fioletowo-różowym tle z kulą dyskotekową widnieje duży biały napis „Maraton Tańca”. Informacje o wydarzeniu: sobota, 17 stycznia 2026 roku, godzina 17.00–19.00. Miejsce: hala widowiskowo-sportowa CKiS, ul. Mściszewska 10, Murowana Goślina. Dodatkowe informacje: wydarzenie dla każdego, bez zapisów, udział bezpłatny. Na plakacie znajdują się logotypy Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, Szkoły Tańca Moniki Pyś oraz DJ Slavkot Records, a także ikony mediów społecznościowych.](grafika,miniatura,33215,baner-informacyjny-o-wydarzeniu-maraton-tanca-na-fioletowo-rozowym-tle-z-kula-dyskotekowa-widnieje-duzy-bialy-napis-maraton-tanca-informacje-o-wydarzeniu-sobota-17-stycznia-2026-roku-godzina-17-00-19-00-miejsce-hala-widowiskowo.jpg)
- Banerek informacyjny promujący koncert charytatywny. Na tle nastrojowej, zimowej grafiki z rozmytymi, ciepłymi światłami i gałązkami iglastymi z lampkami znajduje się duży napis „Koncert Charytatywny”. Poniżej umieszczono informacje o wydarzeniu: 17 stycznia 2026 roku o godzinie 16.00 w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie.
![[obraz] Banerek informacyjny promujący koncert charytatywny. Na tle nastrojowej, zimowej grafiki z rozmytymi, ciepłymi światłami i gałązkami iglastymi z lampkami znajduje się duży napis „Koncert Charytatywny”. Poniżej umieszczono informacje o wydarzeniu: 17 stycznia 2026 roku o godzinie 16.00 w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie.](grafika,miniatura,33216,banerek-informacyjny-promujacy-koncert-charytatywny-na-tle-nastrojowej-zimowej-grafiki-z-rozmytymi-cieplymi-swiatlami-i-galazkami-iglastymi-z-lampkami-znajduje-sie-duzy-napis-koncert-charytatywny-ponizej-umieszczono-informacje.jpg)
- grafika maski karnawałowej oraz tekst Koncert karnawałowy 8 lutego 2026 r.
![[obraz] grafika maski karnawałowej oraz tekst Koncert karnawałowy 8 lutego 2026 r.](grafika,miniatura,33258,grafika-maski-karnawalowej-oraz-tekst-koncert-karnawalowy-8-lutego-2026-r.jpg)
- grafika animowanego morsa i tekst II Gośliński Zlot Morsów
![[obraz] grafika animowanego morsa i tekst II Gośliński Zlot Morsów](grafika,miniatura,33278,grafika-animowanego-morsa-i-tekst-ii-goslinski-zlot-morsow.jpg)
- banerek informacyjny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
![[obraz] banerek informacyjny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy](grafika,miniatura,33279,banerek-informacyjny-o-wielkiej-orkiestrze-swiatecznej-pomocy.jpg)
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2026-01-15 Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego - oddanie próbek
- 2026-01-17 KONCERT CHARYTATYWNY
- 2026-01-17 Maraton Tańca
- 2026-01-19 Bezpłatne badania mammograficzne w Murowanej Goślinie!
- 2026-01-25 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 2026-01-25 Akcja honorowego oddawania krwi i rejestr do banku szpiku - WOŚP
- 2026-02-01 II Gośliński Zlot Morsów
- 2026-02-08 Koncert karnawałowy













