Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Edukacyjny Festyn Ekologiczny
W sobotnie południe, 29 lipca br. na placu Powstańców Wielkopolskich odbył się Edukacyjny Festyn Ekologiczny dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Podczas imprezy dzieci mogły wziąć udział m.in. w warsztatach plastycznych, animacjach ruchowych, a także zdobyć nagrody w grach i konkursach, których tematem przewodnim była ochrona środowiska i segregacja śmieci. Kolejka chętnych ustawiała się do koła fortuny, gdzie za wykonane zadanie lub dobrą odpowiedź na wylosowane pytanie można było otrzymać wielorazową butelkę na wodę, domek dla ptaszków do samodzielnego złożenia lub kolorowanki i kredki. Animatorki zaprosiły dzieci do zabaw, m.in. wyławiały z „rzeki” śmieci i pakowały je do odpowiednich kubłów.
Urządziliśmy warsztaty plastyczne i wraz z dziećmi wykonaliśmy ogromnego smoka z zużytych butelek plastikowych i innych opakowań. Nie tylko najmłodszych obdarowaliśmy kolorowymi wiatraczkami.
Zabawa i ekologia „rządziły” także na stoiskach naszych festynowych gości, którymi byli m.in.: Zespół Parków Krajobrazowych i Eko-Tom - firma, która świadczy usługi z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi stałymi oraz pobudowlanymi. Uśmiech na twarzach dzieci wywołała wizyta komiksowych postaci – Kajka i Kokosza, którzy promują Szlak Piastowski. Były przyrodnicze puzzle, dmuchańce, mydlane bańki, malowanie twarzy, kolorowe tatuaże oraz, jak się okazuje, nadal atrakcyjna gra w kapsle (kolorowe plastikowe nakrętki).
Starsi uczestnicy festynu chętnie zaglądali na stoiska z elektrycznymi rowerami i prezentacją ekologicznych rozwiązań grzewczych firmy Vaillant. Policjanci z goślińskiego komisariatu przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko konsultanta gminnego programu „Czyste Powietrze” oraz możliwość złożenia deklaracji śmieciowej.
Piknikową, festynową atmosferę uzupełniały food trucki. Rozdaliśmy kilkaset płóciennych siatek sfinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, które, mamy nadzieję, że zastąpią plastikowe torby.
Tekst: Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Czesław Zaręba
Komunikaty
- 2025.07.04 - Uwaga Pszczelarze! Wsparcie zakupu węzy pszczelej.
- 2025.07.04 - Ruszył projekt „MY, HISTORIA"
- 2025.07.03 - Komunikat kąpieliskowy
- 2025.07.01 - Uwaga! Komunikat o strzelaniach i zamknięciu drogi wodnej rzeki Warta
- 2025.06.25 - Rakownia i Wojnowo z dofinansowaniem w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”
- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia
- wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl
- nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady
- Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta
- Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego
- www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3
- mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec
- Banerek informacyjny z logo Festiwalu Chóralnego opartego na herbie miasta z aniołkiem i trzema kwiatami w tarczy oplecionym wirującą pięciolinią o treści: XVII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 13 maja – 5 września 2025. Szczegóły na ckis.murowana-goslina.pl
- kobieta płynąca w kajaku w stronę zachodzącego słońca
- tekst Wakacyjne Warsztaty Artystyczne 2025
- aktorzy w przebraniach na tle fajerwerków
- grafika przedstawia postaci skupione przy animowanej żarówce na dłoni
- mapa gmin powiatu poznańskiego, w tle zdjęcie z lotu ptaka na zabudowania i ulice
- tekst Aktywne lato z CKiS, grafika bidonu i logotyp CKiS
- tekst: 14 września 2025 r. Murowana Dycha, trasa z atestem PZLA, Stadiom Miejski w Murowanej Goślinie
- Banerek informacyjny z logo kina letniego Zorza o treści: Kino Letnie Zorza. Wybrane piątki wakacji. Atrium Centrum Kultury, ul. Mściszewska 10.
- Banerek informacyjny z graficznym motywem śpiewającego ptaszka o treści: XIII Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych CHABROWE LATO Murowana Goślina 2025, 6 lipca 2025 r. (niedziela) godz. 14.00, aula SP nr 1 w Murowanej Goślinie, ul. Mściszewska 10
- na zdjęciu 4 mężczyzn z zespołu i napis XXI Jarmark św. Jakuba, Gwiazda wieczoru 20.30 Lady Pank, 26 lipca 2025 r. Plac Powstańców Wielkopolskich
- grafika przedstawia mapę Polski
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2025-07-04 Widowisko „Orzeł i Krzyż”
- 2025-07-04 Kino letnie Zorza - Prawdziwy ból
- 2025-07-05 Park Dzieje
- 2025-07-05 Widowisko „Orzeł i Krzyż”
- 2025-07-06 XIII Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych
- 2025-07-07 Wakacyjne Warsztaty Artystyczne
- 2025-07-10 Aktywne Lato z CKiS - Gry zespołowe - Siatkówka
- 2025-07-10 Spływ kajakowy - W stronę zachodzącego słońca 10.07.2025