Treść strony
Dzień Dziecka w Parku Miejskim
Koncerty, przedstawienia, animacje, zlot food trucków i motocykli – to główne atrakcje weekendu 12-13 czerwca, które złożyły się na wspaniały, dwudniowy Dzień Dziecka i fenomenalny piknik dla wszystkich mieszkańców w parku miejskim. Frekwencja pokazała, że był to strzał w dziesiątkę.
- Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tak wspaniałe święto. Widać wyraźnie, że mieszkańcom brakowało spotkań, atrakcji, muzyki i biesiadowania - ocenia Dariusz Urbański, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina. - Po tym trudnym czasie wielu obostrzeń wreszcie mogliśmy się spotkać w bezpiecznej i miłej przestrzeni - .
Uczestnicy pikniku przez sobotę i niedzielę chętnie odwiedzali food trucki obok urzędu miasta, aby spróbować różnych specjałów oraz dań dobrze znanych, ale z ciekawymi dodatkami. Były burgery, kanapki wege, frytki, bataty, zapiekanki, lody tajskie, włoskie oraz gofry.
Tuż obok, w parku, uszykowaliśmy atrakcje dla dzieci: animacje, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami, malowanie toreb eco, brokatowe tatuaże, kolorowanki uliczne. Balonowi artyści wyczarowywali cudeńka: balonowe zwierzaki, miecze i kwiatki. Dzieciaki szalały wśród ogromnych baniek mydlanych, słuchały przebojów w wykonaniu duetu BeBe czyli Beata i Beata Plus, chętnie robiły sobie zdjęcia z żywymi maskotkami (Myszka Miki, Super Mario). Były też bezpłatne dmuchańce i wata cukrowa. Nawet fatalna sobotnia pogoda nie przeszkodziła i gdy tylko przestawał padać deszcz, w parku natychmiast pojawiali się mieszkańcy.
W niedzielę pogoda była łaskawsza, a czas dodatkowo umilały występy zespołów muzycznych: Orkiestry Dętej OSP Murowana Goślina, zespołu wokalnego Una Canto z towarzyszeniem zespołu muzycznego Luźny Band, Żeńskiego Chóru „Canzona-Absolwent” oraz gwiazdy wieczoru zespołu Czysta Energia. Był też ciąg dalszy atrakcji dla dzieci. Tego dnia miasto opanowali motocykliści, którzy wzbudzali ogromny entuzjazm zarówno podczas wjazdu do parku, jak i w czasie postoju na placu Powstańców Wielkopolskich. W ramach zlotu rozstrzygnięto konkursy na najładniejszy, najstarszy oraz najbardziej nietypowy motocykl. Puchary z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza Urbańskiego otrzymali:
• najładniejszy motocykl - skuter osa z 1963 roku;
• najstarszy motocykl - BMW z 1955 roku;
• najbardziej nietypowy motocykl - trzykołowiec Velorex z 1964 roku;
Wyróżnienia:
• obieżyświat – Zdzisław Sawicki;
• za przejechanie komarem z 1972 r z Murowanej Gośliny nad morze – Waldemar Czepliński;
• najstarszy motocyklista 83-letni Pan Stefanek z Wągrowca.
- Dobrze jest widzieć, jak miasto żyje! Dziękuję Państwu za to spotkanie. Już teraz zapraszam na kolejne wydarzenia, które zaplanowaliśmy na tegoroczne lato – mówi burmistrz Dariusz Urbański.
Organizatorami pikniku w parku oraz Dnia Dziecka, wraz ze zlotem food trucków i motocykli był Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.
Z listą imprez kulturalnych i sportowych można się zapoznać w dodatku do tego wydania biuletynu. Zapraszamy!
Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Andrzej Kietzmann












![[obraz] Zebranie sołeckie - Raduszyn](news,obrazek,6064,zebranie-soleckie-raduszyn.jpg)
![[obraz] na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia](grafika,miniatura,29381,nowa-aplikacja-dla-mieszkancow-murowanej-gosliny.jpg)
![[obraz] wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl](grafika,miniatura,29529,wyprawka-maluszka-bocian-niosacy-dziecko-w-zawiniatku-napis-burmistrz-miasta-i-gminy-murowana-goslina-zaprasza-po-odbior-wyprawkin-maluszka-dla-kazdego-nowego-mieszkanca-naszej-gminy-noworodka-wniosek-do-pobrania-na-www.jpg)
![[obraz] nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady](grafika,miniatura,29705,nowa-funkcja-w-aplikacji-mmieszkaniec-kiedy-odpady.jpg)
![[obraz] Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta](grafika,miniatura,30151,zaproszenie-do-pobrania-aplikacji-mturysta.png)
![[obraz] Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego](grafika,miniatura,30528,zastrzez-pesel-na-grafice-ekran-telefonu-komorkowego.jpg)
![[obraz] www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3](grafika,miniatura,31048,www-murowana-goslina-pl-twoj-podatek-twoje-korzysci-mieszkasz-w-gminie-murowana-goslina-chcesz-miec-wplyw-na-jej-rozwoj-i-na-inwestycje-twoj-podatek-nadal-trafia-do-innych-samorzadow-poinformuj-urzad-skarbowy-o-aktualnym.jpg)
![[obraz] mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec](grafika,miniatura,31889,mkarta-mieszkanca-gminy-dostepna-w-aplikacji-mmieszkaniec.jpg)
![[obraz] mapa](grafika,miniatura,32425,mapa.jpg)
![[obraz] na banerze tekst i animowane pingwiwny](grafika,miniatura,33214,na-banerze-tekst-i-animowane-pingwiwny.jpg)
![[obraz] grafika maski karnawałowej oraz tekst Koncert karnawałowy 8 lutego 2026 r.](grafika,miniatura,33258,grafika-maski-karnawalowej-oraz-tekst-koncert-karnawalowy-8-lutego-2026-r.jpg)
![[obraz] grafika animowanego morsa i tekst II Gośliński Zlot Morsów](grafika,miniatura,33278,grafika-animowanego-morsa-i-tekst-ii-goslinski-zlot-morsow.jpg)
![[obraz] banerek informacyjny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy](grafika,miniatura,33279,banerek-informacyjny-o-wielkiej-orkiestrze-swiatecznej-pomocy.jpg)
![[obraz] Baner informcyjny o zimowym, świątecznym klimacie. Na górze granatowe tło z drobnymi białymi plamkami przypominającymi padający śnieg. Na środku duży, pomarańczowy napis „KONCERT KOLĘD”. Poniżej w białej czcionce informacja o dacie i godzinie: „25 stycznia 2026 r. (niedziela) godz. 13.30”. Pod tym podana jest lokalizacja: „Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie”. Całość utrzymana w prostym, czytelnym układzie.](grafika,miniatura,33297,baner-informcyjny-o-zimowym-swiatecznym-klimacie-na-gorze-granatowe-tlo-z-drobnymi-bialymi-plamkami-przypominajacymi-padajacy-snieg-na-srodku-duzy-pomaranczowy-napis-koncert-koled-ponizej-w-bialej-czcionce-informacja-o-dacie-i.jpg)












