Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Zapraszamy do Murowanej Gośliny!

Murowana Goślina to "adres marzeń" dla każdego. Gmina liczy ponad 16 tysięcy mieszkańców, położona jest 20 km na północ od centrum Poznania. Cechy ją wyróżniające to: młode społeczeństwo, nowoczesność, nastawienie na inwestycje i rozwój, ale również wspaniałe walory przyrodnicze i mieszkaniowe.

„Adres marzeń” dla mieszkańców

Gmina znalazła się na liście tygodnika „Wprost” wśród 100 najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w Polsce. Na terenie gminy działa bogata sieć placówek: 12 żłobków, przedszkoli i punktów przedszkolnych, 5 szkół podstawowych oraz 2 gimnazja, Zespół Szkół, w którego skład wchodzą: technikum i szkoła zawodowa. Z początkiem roku szkolnego 2010/2011 do użytku oddana została hala widowiskowo-sportowa z pełnowymiarowym boiskiem przystosowanym to rozgrywania wielu dyscyplin sportowych oraz trybunami na ponad 400 miejsc. Wybudowane w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” dwa obiekty sportowe stanowią doskonałą alternatywę na spędzanie wolnego czasu.

Murowana Goślina żyje wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Wśród nich jest „Największy w Wielkopolsce Jarmark św. Jakuba”,  widowisko historyczne czy festiwal muzyczny „Musica Sacra Musica Profana” w Długiej Goślinie. Na terenie gminy corocznie organizowane są imprezy biegowe oraz maratony rowerowe, które gromadzą setki uczestników z całej Polski. 

Gmina przyjazna dla turystów

Ze względu na sąsiedztwo Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” prężnie rozwija się turystyka rowerowa. Oznakowane szlaki rowerowe liczą ponad 500 km długości. Wokół Puszczy wiedzie Szlak Kościołów Drewnianych z przepięknym XVII-wiecznym kościółkiem w Długiej Goślinie. Atrakcyjny pobyt przez cały rok oferuje turystom kilkanaście hoteli i gospodarstw agroturystycznych. Miłośnicy kąpieli mogą wybrać ofertę kąpielisk w Kamińsku, Okońcu i Wojnówku. Wyjątkowy na nizinach rezerwat Śnieżycy Górskiej „Śnieżycowy Jar” w Starczanowie w okresie wiosennym urzeka turystów białym dywanem kwiatów.

„Adres marzeń” dla inwestorów

Na potrzeby planowania rozwoju gminy opracowano miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, ułatwiające lokowanie inwestycji. Inwestorzy mogą liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości. Profesjonalną obsługę gwarantuje wykwalifikowany pracownik samorządowy. Specjalnie wydzielona strefa aktywizacji gospodarczej, znajdująca się na obrzeżach miasta w sąsiedztwie drogi Poznań-Wągrowiec stanowi atrakcyjną ofertę inwestycyjną. Nowo wybudowana ul. Polna znajdująca się w ww. strefie posiada pełne uzbrojenie.

Nasze osiągnięcia:

  • „Europejska Gmina Europejskie Miasto” - 1. miejsce w Wielkopolsce w pozyskiwaniu środków unijnych wg rankingu: „Dziennika Gazety Prawnej”, a 5. w Polsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich,
  • 1. miejsce w Wielkopolsce w pozyskiwaniu środków unijnych w rankingu „Rzeczpospolitej”,
  • „Złota setka Rzeczpospolitej” – 3. miejsce wśród najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich województwa wielkopolskiego,
  • tytuł „Grunt na medal” - najlepsza w Wielkopolsce lokalizacja inwestycji w roku 2010, wg Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wchodząca w skład Aglomeracji Poznańskiej Murowana Goślina to połączenie otwartych ludzi, nowoczesnego myślenia, sąsiedztwa wielkiego miasta z wypoczynkiem, bezpieczeństwem mieszkańców i wielkim bogactwem przyrody.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

Centrala
tel. 61 8923 600
fax 61 8122 140
gmina@murowana-goslina.pl       
Godziny pracy Urzędu
poniedziałek 8.00–17.30
wtorek–czwartek 8.00–15.00     
piątek 8.00–12.30
Dyżur Burmistrza

Godziny pracy innych stanowisk
i jednostek międzygminnych

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl