Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Funkcjonowanie służby zdrowia w Murowanej Goślinie od 16.03.2020 r.

Przedstawiamy zasady funkcjonowania placówek medycznych w naszej gminie. Informacje będziemy na bieżąco uzupełniać, gdy tylko pojawi się taka potrzeba i/lub informacje z tychże placówek.

Edit 25.03.2020:

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z IBM Polska uruchomiło wirtualnego asystenta. Jest dostępny w serwisie pacjent.gov.pl i umożliwia szybkie uzyskanie online odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przychodnia Lekarza Rodzinnego

REJESTRACJA

- Tylko poprzez kontakt telefoniczny!

Rejestracja ul. Kręta 58 – tel. 61 8122 931
Rejestracja ul. Dworcowa 10 - 61 8122 171

- Lekarze będą oddzwaniać na podany przez pacjenta numer telefonu i - jeśli będzie taka potrzeba - będą umawiać na konkretną godzinę wizytę w poradni.

  • Pacjenci z objawami zagrożenia życia np. bólami w klatce piersiowej, bólami brzucha, wysokim ciśnieniem tętniczym i innymi dolegliwościami wskazującymi na konieczność uzyskania natychmiastowej pomocy, zostaną wpuszczeni do przychodni i otrzymają poradę lekarską najszybciej.
  • Pacjenci, których dolegliwości nie wskazują na konieczność natychmiastowego udzielenia pomocy, zostaną zapisani wraz z namiarami. (Ich obecność w przychodni mogłaby ich narazić na ewentualne, potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia). Lekarz skontaktuje się z nimi telefonicznie, aby udzielić porady przez telefon lub – jeśli będzie taka potrzeba - umówić wizytę.

Uwaga! Między pacjentami oczekującymi przed poradnią należy zachować odstępy – minimum 1-1,5 metra.

WIZYTA U LEKARZA

  • Na wizytę umówioną telefonicznie należy stawić się w dokładnie ustalonym czasie – ma to na celu ograniczenie liczby potencjalnych kontaktów w przychodni dla bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego.
  • Należy zachować w kontaktach z innymi pacjentami dystans co najmniej 1-1,5 metra.
  • Najlepiej, aby pacjenci przychodzili z maseczkami na twarzach (w przypadku braku takowych, można zasłonić buzię np. szalikiem, chustą) i w rękawiczkach.

RECEPTY

Zamówienia recept należy dokonywać przez telefon lub można wrzucić kartkę z zamówieniem do wystawionego specjalnego koszyka.

Uwaga! Nie odbieramy recept z poradni w formie tradycyjnej. Należy zadzwonić ponownie do poradni i wtedy otrzymają Państwo kod do recepty elektronicznej uprawniający do zakupu leku w aptece.

SKIEROWANIA

W najbliższym czasie nie będą wypisywane skierowania na badania profilaktyczne, zabiegi, turnusy rehabilitacyjne, sanatoryjne.

SZCZEPIENIA

Nie zaleca się wykonywania szczepień w najbliższym czasie. Powinny one zostać odroczone z uwagi na zagrożenie epidemiczne.
Natomiast jeżeli pacjent zgłosi konieczność wykonania szczepienia (dotyczy np. szczepień kolejnych, ponawianych, aby zachować skuteczność) to powinien zgłosić się telefonicznie do lekarza – każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie i po takiej analizie konieczne szczepienia będą wykonywane.

LABORATORIUM

Czynne wyłącznie przy ul. Dworcowej 10 w godzinach 08.00 - 13.00.

Uwaga! Zmiana zasad wykonywania badań „krzywa cukrowa” dla kobiet w ciąży.

Po konsultacji z ginekologami, poradnia lekarza rodzinnego zmienia zasady (ogłaszane w ostatnich dniach) wykonywania badań „krzywa cukrowa” dla kobiet w ciąży.

Aby wykonać takie badanie w Murowanej Goślinie należy:

- Skontaktować się z ginekologiem prowadzącym ciążę, aby zapytać czy wykonanie tego badania teraz jest niezbędne, czy nie może zostać przesunięte na termin późniejszy. Jeśli jest konieczne, to:
- Należy zadzwonić do poradni przy ul. Krętej i poprosić o połączenie z dr Czaińską. Pani doktor będzie umawiała pacjentki do poradni w taki sposób, aby zapewnić izolację od innych pacjentów. Każda pacjentka będzie umawiana indywidualnie. Badanie będzie wykonywane w laboratorium przy ul. Dworcowej.

Kontakt - tel. 61 8122 931.

USG
Na razie badania zawieszone. W szczególnych przypadkach pacjenci będą kierowani do szpitala w Poznaniu.

APEL

Do poradni nie powinny się obecnie w ogóle zgłaszać osoby zdrowe (dla ich bezpieczeństwa!). Prosimy o cierpliwość. Proszę pamiętać, że pracownicy służby zdrowia wykonują obecnie swoje obowiązki przy sporym obciążeniu stresem.

 

Zespół Przychodni Specjalistycznych Zdrowie
ul. Źródlana 13A

REJESTRACJA I TELEPORADA

Zasady, jak obecnie we wszystkich placówkach z podstawową opieką zdrowotną (analogiczne do opisanych wyżej):

REJESTRACJA

- telefoniczna – nr 61 22 26 933

PORADY

Lekarz oddzwania do każdego zarejestrowanego pacjenta, aby udzielić teleporady.

Uwaga! Lekarz oddzwania z innego numeru niż nr tel. rejestracji. Będzie to prywatny numer komórkowy. Prosimy odbierać takie połączenia, gdy spodziewają się Państwo kontaktu z przychodni.

WIZYTY SPECJALISTÓW

Zawieszone, także te umówione wcześniej

 

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Badania bezpośrednie zaplanowane do przeprowadzenia przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie odwołane.

Pracownicy ZUS poinformują o tym osoby umówione na badania.

Nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie - jeśli będzie to konieczne kontakt mailowy: wiadomości mailowe w tej lub innych sprawach należy kierować na adres cot@zus.pl
      
Kontakt telefoniczny: uruchomione 3 dodatkowe linie tematyczne pod nowymi numerami telefonów.
w dni robocze (pn.- pt.) w godzinach 7 -15:
tel.  22 290 87 01- obsługa w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
      - obsługa w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły
tel.  22 290 87 02 - obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców
tel.  22 290 87 03 - obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej

 

INTERNETOWE KONTO PACJENTA

Na stronie pacjent.gov.pl można założyć tzw. Internetowe konto pacjenta. Wówczas pacjent, który zamówił w swojej poradni receptę, kod umożliwiający odebranie leku otrzyma mailem lub sms-em. Dzięki temu ograniczymy połączenia telefoniczne z poradnią.

 

UWAGA!!!

Jeżeli podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem: masz objawy + miałeś kontakt z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną to zadzwoń do;

- Sanepidu - tel. 609 794 670
- Oddział Chorób Zakaźnych, ul. Szwajcarska 3 - tel. 61 873 92 95, 61 873 93 68
- infolinia NFZ - tel. 800 190 590 

 

Na podstawie informacji otrzymanych z lokalnych ośrodków zdrowia (informacje będą uzupełniane na bieżąco)

Monika Paluszkiewicz
kierownik biura komunikacji społecznej
tel. 519 321 675

 

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Kontakt z Urzędem