Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Lokalne urzędy i instytucje – jak działają od 16.03.2020 r.

Najbliższe tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań, które mają zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działamy prewencyjnie. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się pandemii, informujemy o zmianach w funkcjonowaniu niektórych instytucji w naszym rejonie.

 

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

SKRZYNKA PODAWCZA

Wszelkie podania, wnioski, pisma, zapytania oraz pozostałą dokumentację należy składać w skrzynce podawczej umieszczonej na budynku A  (Ratusz) plac Powstańców Wielkopolskich 9 w Murowanej Goślinie.

(Pracownicy mają dyżury na terenie urzędu w godz. 8.00-13.00)

KONTAKT Z PRACOWNIKAMI

Telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, poczty tradycyjnej bądź poprzez eUrząd (ePUAP, www.gov.pl).

Budynek B Urzędu, przy ul. Poznańskiej 18 jest zamknięty dla interesantów.

Urząd Stanu Cywilnego w Murowanej Goślinie przyjmuje interesantów jedynie w sytuacjach, kiedy kontakt osobisty jest NIEODZOWNY, w tym rejestracji urodzeń i zgonów, po uprzednim umówieniu się telefonicznie – nr tel. 784 571 970.

Pracownicy samorządowi będą udzielać informacji na temat realizowanych usług publicznych tylko telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej – informacje nie będą udzielane w kontakcie bezpośrednim.

Korespondencja zwrotna nie będzie wydawana w siedzibie Urzędu, ale będzie każdorazowo przesyłana adresatowi na podany przez niego adres korespondencyjny.

Dyżury Burmistrza i Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina ODWOŁANE.

www.murowana-goslina.pl

 

Ośrodek Pomocy Społecznej

Godziny pracy: pon. 7.00 - 17.00, wt.-czw. 7.00-15.00, pt. 7.00-13.00.

OGRANICZENIA W DOSTĘPIE

Ograniczony dostęp klientów do pomieszczeń ośrodka.

Wnioski, zapytania itp. należy przekazywać drogą telefoniczną, mailową, za pomocą e-puap lub pocztą tradycyjną.

Wizyty osobiste w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej mogą odbywać się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (w nagłych sprawach).

ZAJĘCIA

Zawieszone są, do odwołania, wszystkie spotkania Seniorów w Klubie Seniora „Zacisze”, spotkania dzieci na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w Przebędowie i w Długiej Goślinie, spotkania terapeutów na grupach wsparcia oraz psychologów przyjmujących w pomieszczeniach Ośrodka Pomocy Społecznej.

POMOC

Osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy ośrodka:

- kom. 697 829 775

- tel. 61 812 22 31

PSYCHOLOG

Ośrodek Pomocy Społecznej dysponuje dwoma psychologami dostępnymi dla osób, które znajdują się w sytuacji kryzysowej z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne. Telefoniczny kontakt z psychologami będzie możliwy po uprzednim umówieniu się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej pod wymienionymi telefonami.

ZASIŁKI

Wszystkie zasiłki i świadczenia będą wypłacane zgodnie z terminami na decyzjach administracyjnych.

https://murowana-goslina.naszops.pl

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, Klub Osiedlowy „Zielone Wzgórza” i Izba Regionalna Ziemi Goślińskiej będą nieczynne do odwołania. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 601 543 799 lub mailowy dom.kultury@murowana-goslina.pl.

Bilety zakupione na Muzyczny Stand-up z Czesławem Mozilem będzie można zwracać w Ośrodku Kultury przy ul. Mściszewskiej 10 po wznowieniu działalności.

O wznowieniu zajęć i dalszych działaniach będziemy informować.

 

MG Sport i Nieruchomości

Zamknięte do 11 kwietnia 2020 r.

 

Biblioteka Publiczna

Zamknięta do odwołania.

Terminy wypożyczenia książek będą automatycznie prolongowane, a kary za ten okres nie będą naliczane. Rezerwacje książek zamówionych nieodebranych są przedłużone do 11 kwietnia 2020 r.

http://www.biblioteka.murowana-goslina.pl

 

Szkoły i przedszkola (również prywatne)

Zajęcia zawieszone do 11 kwietnia 2020 r. Nauka przez Internet, postępy w trakcie e-lekcji będą oceniane przez nauczycieli.

 

EDIT 26.03.2020 r.:

PLACÓWKI OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE

Ograniczenie działalności placówek. Zakaz opuszczania terenu przez wychowanków, za wyjątkiem pilnych konsultacji medycznych, zakaz odwiedzin i urlopowania wychowanków.

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ - EGZAMINY

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

 

Związek Międzygminny GOAP

Zawiesza przyjmowanie petentów w Biurach Obsługi Klienta oraz we wszystkich Delegaturach ZM GOAP do 11 kwietnia 2020 roku. Obsługa klienta odbywać się będzie telefonicznie oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Reklamacje można zgłaszać przez formularz zamieszczony na stronie www.goap.org.pl

 W kafelku „Zgłoś problem” oraz poprzez infolinię pod numerem telefonu 61 624 22 22.

 

Poczta Polska

Edit 23.03.2020:

Wobec braku możliwości transportu lotniczego Poczta organizuje transport lądowy i morski, przywracając możliwość wysłania przesyłek do państw Europy, Ameryki oraz Australii.

W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się z konsultantami, którzy odpowiedzą na pytania i udzielą aktualnych informacji o usługach:

801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora)

(+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora)

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00

 

Edit 19.03.2020:

Od teraz wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie będzie można odebrać bez pokwitowania. Wystarczające będzie okazanie pracownikowi Poczty Polskiej - na bezpieczną odległość - dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy albo paszport. Pracownik spisze cztery ostatnie cyfry numeru z dokumentu i wyda przesyłkę.

W przypadku przesyłek paczkowych i kurierskich, możliwy będzie wcześniejszy kontakt telefoniczny z kurierem. Klient otrzyma jego numer telefonu, dzięki czemu będzie mógł dowiedzieć się, kiedy może spodziewać się doręczenia. Za przesyłki za pobraniem nie trzeba będzie płacić gotówką. Kurierzy są wyposażeni w terminale płatnicze, które umożliwiają płatności bezgotówkowe czy płatności BLIKiem.

 

Wyznaczone STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta.

W związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów.

Edit: Poczta Polska wznowiła wysyłanie części przesyłek, np. listów i paczek, m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji.


Wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych:

 - ul. Mostowa: poniedziałek: 09:00-15:00, wtorek - czwartek: 08.00-14.00,  piątek: 14.00-20.00  soboty: nieczynna

- ul. Nowy Rynek 16: poniedziałek - czwartek: 08.00-14.00,  piątek: 14.00-20.00  soboty: nieczynna

– Przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty. Prosimy przychodzić z własnym długopisem!

Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych.

Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury.

http://placowki.poczta-polska.pl

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE PRZEPROWADZENIA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ w 2020 r.

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r., kwalifikacja wojskowa trwała do dnia 13 marca 2020 r. Oznacza to, że tracą ważność wezwania wydane na podstawie art. 32 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020 r. Treść ww. rozporządzenia znajduje się w załączniku.

 

Sprawy urzędowe załatwiaj online. Podpowiadamy, jak to zrobić https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/sprawy-urzedowe-zalatwiaj-online-podpowiadamy-jak-to-zrobic

e-Polak potrafi! Michał Czernecki tłumaczy, jak przez internet założyć profil zaufany https://www.youtube.com/watch?v=5zvWIQ7cLVU

Powyższe dane będą aktualizowane.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Kontakt z Urzędem