Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Komunikat o ograniczeniach liczby pasażerów w komunikacji miejskiej

W nawiązaniu do zalecenia Ministra Zdrowia z konferencji prasowej z dnia 24 marca 2020r., dotyczących dalszych ograniczeń w poruszaniu się, w tym ograniczeń co do liczby pasażerów, która może podróżować pojazdami komunikacji miejskiej proszę o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi.

Od 25 marca 2020 r. obowiązywać będzie ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym. Liczba pasażerów w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących.

Informujemy, że władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia - dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obowiązywać będą one od jutra, tj. od 25 marca do 11 kwietnia. W autobusie lub tramwaju na liniach ZTM Poznań liczba pasażerów w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących co oznacza, że tylko połowa miejsc siedzących będzie mogła być zajęta

Z uwagi na fakt, że Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu nie ma możliwości istotnego zwiększenia  liczby kursów – ponieważ powody stojące za dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej nadal pozostają aktualne – apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących. Warto podkreślić, że nawet powrót do funkcjonowania transportu bez żadnych ograniczeń – w rytmie zwykłego rozkładu dnia roboczego – nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Dlatego apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że ZTM i MPK nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia.

Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

Wszystkie pojazdy na liniach ZTM będą oznakowane specjalnymi komunikatami, przygotowanymi przez władze państwowe (rys. poniżej).

Chcemy podkreślić, że na bieżąco będziemy reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów.

Jednocześnie ponownie chcielibyśmy podkreślić, że sytuacja jest wyjątkowa i nie ma precedensu we współczesnej  historii komunikacji.

  • Maksymalna liczba pasażerów

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl