Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Komunikat z dnia 30.03.2020 r.

Szanowni Mieszkańcy,

  • Chciałbym Państwa zapewnić, że UMiG szykuje się na różne scenariusze i potrzeby związane z epidemią koronawirusa. Mamy zaplanowane miejsca ewentualnej kwarantanny, na wypadek, gdyby także Murowana Goślina otrzymała wytyczne (z województwa bądź powiatu) dotyczące przygotowania takowych.
  • Staramy się wspierać Zespół Ratownictwa Medycznego w Bolechowie. Jesteśmy w kontakcie z ratownikami, przygotowaliśmy dla nich miejsca noclegowe. Mogą z nich korzystać już w tej chwili, dla wygody, albo na wypadek potrzeby czasowego odizolowania od rodzin. Wszelkie rachunki za te noclegi pokryje gmina.
  • Przede wszystkim, jak Państwo zapewne wiedzą z mediów, znacząco zwiększyła się w ostatnich dniach w naszym kraju liczba osób chorych na COVID-19. Dlatego ponawiam apel, abyśmy wykazali się maksymalną dyscypliną. W każdej chwili w Murowanej Goślinie mogą pojawić się osoby zakażone, które nieświadomie będą stanowić zagrożenie dla pozostałych mieszkańców. Nie chcę wzbudzać paniki, ale zachęcam do przezorności. Jak na razie widzę sporo miejsc, w których mieszkańcy gromadzą się wbrew zaleceniom.
    Wirus zabija, ale też nieodpowiedzialność zabija. Wszyscy przyłączamy się do apelu #zostańwdomu

Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina
Dariusz Urbański

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl