Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Zwiększenie limitu dostępnych miejsc w pojazdach transportu publicznego

Komunikat ZTM Poznań
Od dziś w tramwaju lub autobusie będzie mogło być zajętych 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). Na autobusach i tramwajach umieszczone zostaną informacje zawierające maksymalną liczbę pasażerów, którzy – zgodnie z rozporządzeniem rządowym - mogą podróżować danym pojazdem. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, MPK w Poznaniu oraz operatorzy gminni w dalszym ciągu prowadzić będą obserwacje i reagować w razie potrzeby poprzez wzmocnienia najbardziej obciążonych kursów.

Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, prosimy nie zajmować kolejnych.

Przypominamy również, że władze państwowe od 16 kwietnia wprowadziły obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych - przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Obowiązek ten trzeba spełniać podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. Dotyczy to także podróży w środkach transportu publicznego.

Pełna treść komunikatu ZTM Poznań.

Analogiczne zmiany wprowadza się w pociągach. Komunikat Urzędu Transportu Kolejowego.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl