Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Warto myśleć twórczo! Złota Żaba zaprasza

W listopadzie rozpoczyna się popularny wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych Konkurs “Złota Żaba”, przeprowadzany równolegle w dwóch dziedzinach: język polski  i literatura oraz matematyka. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach 16 i 17 listopada br.  Przeprowadzą go nauczyciele - matematycy i poloniści - którzy - do 29 października -  zgłoszą udział uczniów.

Uczestnikami „Złotej Żaby” mogą być uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z województw wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Biorący udział w Konkursie będą rozwiązywać zadania szczególnego rodzaju, dowodząc swoich talentów i umiejętności: logicznego i twórczego myślenia, szukania nietypowych rozwiązań, wykraczania poza schematy. Konkurs docenia tych, którzy łączą wyobraźnię z precyzją posługiwania się słowem i liczbami.

Drugi etap „Złotej Żaby” odbędzie się w 5 marca 2022 r. w Swarzędzu.

Wyniki zostaną ogłoszone 2 kwietnia 2022 r. Laureatom i wyróżnionym będą przyznane: statuetki Złotej Żaby, książki, nagrody rzeczowe, prawa przyjęcia do Liceum Fundacji EKOS oraz związane z nim stypendia. Nagrodzeni zostaną również nauczyciele zdobywców najwyższych miejsc.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która prowadzi w Swarzędzu I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi. Obie szkoły znane są z wysokich wyników nauczania. Autorami zadań konkursowych „Złotej Żaby” są ich nauczyciele oraz nauczyciele akademiccy z poznańskich uniwersytetów - Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UEP.

Od 29 lat swarzędzkie konkursy inspirują nauczycieli i dostarczają im narzędzi do pracy z uczniami zdolnymi. Autorski zbiór zadań Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą jest takim narzędziem, a także pomocą dla opiekunów i uczestników Konkursu. Zadania z ostatnich edycji publikowane są również na stronie internetowej zlotazaba.pl.

Konkurs wspierają i współfinansują samorządy: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego, innych powiatów, miast i gmin, a także prywatni sponsorzy. Patronat medialny nad „Złotą Żabą” sprawuje Radio Poznań.

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl