Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i ich Opiekunów

  • 4 osoby przecinają wstęgę, za nimi banery z herbem gminy,...

Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i ich Opiekunów zostało dziś oficjalnie otwarte. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz MiG Murowana Goślina Dariusz Urbański, jego zastępca Radosław Szpot oraz przedstawiciele OAK Usługi Opiekuńcze sp. z o.o. (non profit) z Poznania i Stowarzyszenia Każdy Jest Ważny z Murowanej Gośliny.

Nowe Centrum Wsparcia jest zlokalizowane, według europejskich standardów rozwijania relacji międzypokoleniowych, przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Mściszewska 10 w Murowanej Goślinie.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia, każdy uczestnik projektu otrzyma nieodpłatnie wsparcie w formie usług usprawniających (fizjoterapia w nowo wyposażonym gabinecie w CWO), poradnictwa psychologicznego i dietetycznego, treningów samoopieki.
Dodatkowo Centrum Wsparcia zapewni:

  • dla 120 osób bezpłatną pomoc sąsiedzką, w tym dla 30 osób z możliwością teleopieki (Opaska Telemedyczna z abonamentem, zapewnia łączność z centrum medycznym 24/7, geolokalizację, posiada przycisk SOS ratujący życie),
  • dla 12 osób bezpłatne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania ,
  • dla 26-30 osób bezpłatne usługi opiekuńcze w Dziennym Domu Pomocy.

Celem projektu jest wdrożenie i realizacja Kompleksowego Programu Usług Opiekuńczych w gminie Murowana Goślina, świadczonych w lokalnej społeczności łącznie dla 316 mieszkańców gminy - w tym dla 158 osób potrzebujących wsparcia i 158 ich opiekunów faktycznych.

W ramach Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i ich Opiekunów, zostanie także uruchomiony Dzienny Dom Pomocy, który będzie się mieścić w pomieszczeniach udostępnionych przez gminną spółkę MG Sport i Nieruchomości.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i ich Opiekunów

  • ul. Mściszewska 10, 62-095 Murowana Goślina 
  • tel. 798 058 958,
  • cwo-murowanagoslina@oakuo.pl

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Szczepienie przeciw COVID-19: gov.pl/szczepimysie lub infolinia 989