Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • zdjęcie - grupa chórzystek w długich sukniach

Canzona nagrodzona

Chóry „Canzona” nagrodzone na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym  
Youth Music Competition w ATLANCIE W USA! 
 
Właśnie minął rok od kiedy żyjemy w warunkach trwającej epidemii Covid-19. Działania w obecnym czasie w obszarze kultury szczególnie wymagają dużej kreatywności ze strony instytucji. Dotknęło to oczywiście również pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Część z działalności została przeniesiona do sieci internetowej. Praca Chórów „Canzona” również od marca 2020 realizowana była w systemie zdalnym, z wykorzystaniem technik informatycznych. W przerwie między drugą, a trzecią falą pandemii, zgodnie z rozporządzeniem MKDNiS, pozwalającym na pracę w kontakcie bezpośrednim (oczywiście w rygorze sanitarnym), mającą na celu przygotowanie zespołów do realizacji projektów artystycznych,  udało się przygotować nagrania chórów dziewczęcego i żeńskiego. Główne projekty artystyczne to  udział Chóru Dziewczęcego w międzynarodowej realizacji premiery kompozycji Romana Drozda „Eschatofonia” z udziałem chórów, orkiestr i tancerzy z kilku kontynentów oraz udział w międzynarodowych konkursach chóralnych w Polsce, Belgii, Irlandii, USA i Kanadzie, odbywających się w czasach pandemii on-line, na które aplikowały Chóry „Canzona”.  26 lutego otrzymaliśmy rezultaty z konkursu w Stanach Zjednoczonych -  International  Youth Music Competition w Atlancie. 
W konkursie wzięły udział chóry i orkiestry z 12 krajów z całego świata - z Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Filipin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kanady, Macedonii, Malezji, Brazylii, Republiki Południowej Afryki, USA oraz z Polski.  
Chór Dziewczęcy „Canzona” otrzymał II MIEJSCE w kategorii chórów dziecięcych – muzyka współczesna, uzyskując 90 punktów.
Żeński Chór „Canzona-Absolwent” wystąpił w dwóch kategoriach. W kategorii Chóry dorosłe – muzyka sakralna, otrzymał  I MIEJSCE, uzyskując 95 punktów. W kategorii Chórów dorosłych – muzyka współczesna, zdobył  II MIEJSCE, uzyskując 90 punktów na 100 możliwych.
Jury składało się z 12 wybitnych dyrygentów-chórmistrzów ze Stanów Zjednoczonych, Macedonii, Węgier, Hiszpanii, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Chin, Korei Południowej, Australii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii. 
Nasze chóry otrzymały bardzo wysoką punktację w każdej kategorii konkursu oraz recenzje, w których jury podkreśliło zaangażowanie chórzystek, dobrą technikę wokalną, świeżość oraz piękną interpretację wykonywanego programu konkursowego. 
 
Elżbieta Wtorkowska  i Adrianna Wtorkowska-Kubińska 
Dyrygentki Chórów „Canzona” 

  • Zdjęcie - grupa dzieci, chórzystek
  • Zdjęcie - grupa chórzystek w długich sukniach

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Szczepienie przeciw COVID-19: gov.pl/szczepimysie lub infolinia 989