Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • 3.

15-lecie Szkoły Tańca Moniki Pyś

29 maja 2021 r. piętnastolecie istnienia obchodziła Szkoła Tańca Moniki Pyś. Tancerze związani ze Szkołą Tańca Moniki Pyś pochodzą z wielu gmin, środowisk, są przedstawicielami różnych grup wiekowych, uczą się, wykonują różne zawody. Tańcem zajmują się amatorsko. Łączy ich pasja i miłość do tego pięknego zajęcia.

W pokazach zaprezentowało się pięć zespołów, pary taneczne w różnorodnym programie tańców. Impreza przyciągnęła entuzjastów parkietowego kunsztu, układów choreograficznych, pięknych kostiumów i blasku. Widowisko artystyczne podkręcone niezwykłą oprawą z efektami ferii światła, dymów dźwięku i obrazu było podróżą taneczną przez przeszłość do teraźniejszości. To pasja założycielki szkoły spowodowała tak wiele dobrych emocji wyrażanych w tańcu przez jej uczniów i śmiało można powiedzieć artystów, podopiecznych, przyjaciół, wspaniałych tancerek i tancerzy.

 Polały się łzy wzruszenia, były kwiaty od władz miasta i życzenia, dużo wdzięku i przepięknych emocji. Miło, że po miesiącach zamknięcia to właśnie taniec, który niesie radość, otworzył nową kartę historii, historii po pandemii. Człowiek zawsze spotka się z drugim człowiekiem, wyjdzie w końcu z mroku i zatańczy w świetle, bo tak bywało i tak będzie.


Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

  • Zdjęcie - grupa tancerzy na scenie w światłach reflektorów.
  • Zdjęcie - tancerka na scenie, w tle dym.
  • Zdjęcie - tancerki na scenie
  • Zdjęcie - mężczyzna wręcza kobiecie dyplom i kwiaty.
  • Zdjęcie - tancerka wykonuje szpagat

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Szczepienie przeciw COVID-19: gov.pl/szczepimysie lub infolinia 989