Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • dziewczęta z chóru podczas występu

Nagroda Powiatu Poznańskiego dla Canzony

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie złożył wniosek do Powiatu Poznańskiego o przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2021 dla Chóru Canzona. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz chór pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej został laureatem i zdobył nagrodę II stopnia w wysokości 6,5 tys. zł.
Uroczyste ogłoszenie laureató nastąpiło w audycji telewizyjnej pt. Telewizyjna Powiatowa17 w dniu 27 kwietnia 2022 r.
Nagrodę I stopnia zdobył Zespół Folklorystyczny Złote Kłosy z Buku, nagrodę III stopnia działający w Kostrzynie kustosz Izby Regionalnej Kazimierz Matysek, wyróżnienie otrzymała Joanna Goranko z Pobiedzisk, która w ubiegłym roku była uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.
Siłą naszych nagrodzonych jest umiłowanie tradycji i zarażanie pasją do działania. Ich siłą jest także miłość do regionu i odkrywania kart historii. To ludzie zaangażowani i angażujący. Niosący pozytywne idee. I dlatego, za bycie ambasadorem powiatu, serdecznie wszystkim twórcom dziękuję – mówił starosta poznański Jan Grabkowski podczas ogłoszenia.
W roku 40-lecia Chóru Dziewczęcego „Canzona” przyznanie Nagrody Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury jest niezwykłym uhonorowaniem chóru. Serdeczne gratulacje dla dyrygentek, chórzystek i ich rodziców oraz akompaniatorów.

Więcej informacji na www.powiat.poznan.pl
Arleta Włodarczak
Zdjęcia: archiwum ośrodka kultury

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl