Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

 • teren majówki na stadionie z lotu ptaka

Wielka Majówka w Murowanej Goślinie

Piknik ekologiczny
Pierwszy dzień Wielkiej Majówki w Murowanej Goślinie odbył się pod znakiem bezpieczeństwa i ekologii. 
Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina uruchomili punkty konsultacyjne, w którym mieszkańcy gminy mogli wypełnić obowiązkową deklarację CEEB (źródło ogrzewania budynku), udzielano pomocy w wypełnieniu wniosku o udział w programie likwidacji wyrobów zawierających azbest. Wszystkim zainteresowanym wymianą pieców lub przeprowadzeniem termomodernizacji budynku mieszkalnego udzielano informacji o programie Czyste powietrze.
Wystawcy zaprezentowali pojazdy elektryczne i ekologiczne źródła ogrzewania budynków. Czynny był punkt odbioru elektrośmieci, za które można było otrzymać przekazane przez Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie sadzonki drzewek.
Piknik ekologiczny w Murowanej Goślinie to przede wszystkich frajda dla dzieci. Zorganizowano stanowiska zabaw i konkursów związanych z ekologią, ochroną środowiska i segregowaniem odpadów. Był m.in. „Wszędobyl bezpieczny las”, turniej wielkiego Twistera, dart XXL, narty wieloosobowa, wyścig gąsienic,  układanie smoków z odpadów, segregowanie „śmieci” na czas. Wszystkich bardzo ucieszyła wizyta myszki Minnie oraz zaproponowana przez Nadleśnictwo Łopuchówko mobilna gra edukacyjna i ekologiczne koło wiedzy. Młodych mieszkańców naszej gminy niezmiernie zainteresowały zajęcia z mikroskopem diagnostycznym oraz pokazy wozów strażackich zaprezentowane przez jednostki OSP z gminy Murowana Goślina. Dzieci mogły wejść do środka pojazdów, założyć hełm strażacki oraz poznać techniki gaszenia pożarów i udzielania pierwszej pomocy.
Drugi dzień majówki
Sobota na stadionie miejskim wypełniona była licznymi atrakcjami.
 W programie drugiego dnia Wielkiej Majówki znaleźć mogliśmy animacje, tańce, zabawy, malowanie twarzy, duże bańki mydlane i wizytę Minionka dla najmłodszych.
 Na scenie majówkowej zaprezentowały się zespoły taneczne i muzyczne. Widzowie podziwiać mogli pokaz zespołu tanecznego Agaty Zielińskiej i pokazy taneczne WTZ przygotowane przez Dominikę Kołsut. Na scenie wystąpił w swoim  koncercie Jakub Herfort zwycięzca programu telewizyjnego „Mam Talent”, następnie grupa wokalna „Song Vibe”. Wieczorem publiczność została doładowana pozytywną dawką mocy podczas koncertu zespołu „Czysta Energia”.
 Wiele innych atrakcji czekało na uczestników majówki także poza sceną. Strefa food trucków z pysznym, niezwykle urozmaiconym jedzeniem zaspokoiła apetyt gości majówki serwując niebo w gębie. Niebo zdobyć można było także dosłownie lecąc balonem na uwięzi, czy  helikopterem podziwiając z góry Murowaną Goślinę. Chętnych śmiałków było bardzo wielu. Stare zabytkowe automobile uatrakcyjniły czas miłośnikom klasycznej motoryzacji.  Dla najmłodszych dostępne były dmuchańce, kolejka, gokarty i karuzela oraz stoiska z zabawkami i słodyczami. 
Trzeci dzień majówki
Trzeciego dnia Wielkiej Majówki rządził Rock! 
Zrobiło się rockowo w klimacie jak z niesamowitego festiwalu. Na naszej wielkiej scenie wystąpiły formacje grające mocniejsze brzmienia. Publiczność bawiła się  począwszy od zespołu „Flying Heads” z Murowanej Gośliny przez występ zespołu „Ribs in Coke” z Trzcianki, zespołu „ETA” ze Szczecina aż po występ gwiazdy wieczoru - zespołu „Kobranocka”.
 Czas trzeciego dnia majówki upłynął w klimatach metalowych, rockowych i punkrockowych. Na koniec „Kobranocka” przypomniała swoje wielkie numery, które rozgrzały publiczność nie tylko goślińską ale także wiernych fanów przybyłych na koncert specjalnie do naszego miasta. Klimatycznie i w temacie mocnych brzmień zrobiło się podczas zlotu motocyklowego. Ten niepowtarzalny warkot silników majestatycznych motocykli dodał całemu rockowemu wydarzeniu pazura zadziorności i wiatru wolności we włosach. Na bieżni stadionu ustawiły się maszyny w szyku prezentacyjnym robiąc niesamowite wrażenie.
 Dobra muza, dobre jedzenie, klimatyczne motocykle, loty helikopterem, atrakcje dla najmłodszych, ładna wiosenna pogoda! Idealnie się wszystko złożyło na fantastyczną zabawę.
Trzy dni majówki pełne atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych do wyboru dla każdego to czas miło spędzony  w świetnym klimacie, w dobrym towarzystwie, to dobry początek ciepłej pory roku i nadchodzących imprez i wydarzeń.

Zdjęcia: Andrzej Kietzmann

 • stoisko urzędu gminy
 • uczestnicy festynu przy wozach strażackich
 • dzieci przy mikroskopach i grach edukacyjnych
 • właściciele rowerów czekają na znakowanie rowerów przez policjanta
 • małe dziecko w towarzystwie rodziców i strażaka polewa wodą z węża
 • straż miejska z dziećmi podczas zabawy z alkogoglami
 • dzieci bawią się bańkami mydlanymi
 • uczestnicy pikniku oglądają auta ze zlotu klasyków
 • animacje na scenie, taniec z chustami
 • ogromny balon z koszem, kolejka chętnych do lotu
 • kolejki chętnych przy food truckach
 • kolejka chętnych do lotu helikopterem, w tle helikopter
 • zlot starych samochodów
 • na scenie trzech muzyków z gitarami
 • zespół na scenie
 • bardzo dużo motocykli stojących jeden za drugim
 • na scenie, wręczanie pucharów motocyklistom
 • na scenie, wręczanie pucharów motocyklistom
 • zespół na scenie
 • uczestnicy koncertu przed sceną

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

 • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl