Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Warsztaty w "Dwójce"
Wakacje się rozpoczęły, a my nadal wspominamy miniony rok szkolny. Nie należał do łatwych. Jednak udało się po raz piaty zorganizować „Noc Odkrywców”. Dzięki rodzicom i wychowawcom klas młodszych uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu. Na kilka godzin sale II piętra zamieniły się w sale ćwiczeniowo –laboratoryjno –pokazowe.
Pani Paulina Jankowiak przygotowała wspaniałe doświadczenia. Dzieci samodzielnie badały między innymi właściwości cieczy nienewtonowskiej, sprawdzały, co się wydarzy, kiedy połączą ocet z sodą. Pani Alicja Łukowska nauczyła, jak samodzielnie wykonać laleczkę na szczęśliwą drogę. Niewielka i wszędzie się zmieści. Chłopcom, zwłaszcza tym, którzy interesują się motoryzacją bardzo podobały się zajęcia prowadzone przez Panią Barbarę Oczkowską, która opowiadała o oponach. Miłośnikom podróży przypadły do gustu opowieści dotyczące Mongolii przekazane przez Pana Jędrzeja Łukowskiego. Natomiast ci, którzy lubią zagadki, bardzo byli zadowoleni z warsztatów przeprowadzonych przez Panią Hannę Prokopiak, która wyjaśniła czym są questy i uczniowie samodzielnie mogli spróbować swoich sił w ich tworzeniu. Pani Marlena Rejniak przygotowała wyciszające zajęcia – joga dla dzieci. Było przy tym sporo śmiechu.
Warsztaty odbywały się późnym popołudniem, jednak mimo zmęczenia, uczniowie z zadowoleniem pytali, kiedy znowu takie zajęcia się odbędą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku.
Zdjecia i tekst: Joanna Mikołajewicz
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza
Komunikaty
- 2022.02.28 - Pomoc Ukrainie / Informacje dla uchodźców / Українською / Pусский
- 2022.08.10 - Zebrania wiejskie w Przebędowie, Wojnówku i Wojnowie
- 2022.08.10 - Obowiązkowa deratyzacja we wrześniu
- 2022.08.05 - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY IMGW-PIB o możliwych burzach z gradem
- 2022.08.04 - Wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z konfliktem zbrojnym / Підтримка громадян України, які приїхали через збройний конфлікт
- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- Pomoc Ukrainie
- Znak graficzny dwóch dłoni złożonych w geście kadrowania. Na każdej dłoni oko. Napis: Wsiądź z nami do wehikułu czasu... Projekt Wehikuł Czasu - muzeum w sieci. Najciekawsze przedmioty ze zbiorów Izby Regionalnej Ziemi Goślińskiej, filmy, podcasty.
- Sesje Rady Miejskiej
- graficzny motyw nocnego nieba z księżycem i gwiazdami o treści: Kino Letnie Zorza. Każdy piątek wakacji. Atrium Ośrodka Kultury, ul. Mściszewska 10.
- Joga w Parku Miejskim w każdą sobotę o godz. 10.00
- uśmiechnięta dziewczyna pokolorowana wszystkimi kolorami, Holi święto kolorów, Binduga, 20 sierpnia, godz. 14.00
- Starostowie A. Szrama i D. Frąckowiak, Gospodarz Dożynek Zastępca Burmistrza R. Szpot, Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła ks. S. Jessa, Sołtys Sołectwa Głębocko M. Schiewe zapraszają na DOŻYNKI GMINNE 27 sierpnia 2022 r. sobota Głębocko - boisko sportowe 15:30 Msza św. dziękczynna, Zespół Pieśni i Tańca CHLUDOWIANIE, Orkiestra Dęta OSP, Swoja Wiara, DEFIS zabawa taneczna z FOCUS
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2022-08-19 Kino Letnie Zorza w każdy piątek wakacji
- 2022-08-20 Holi, święto kolorów
- 2022-08-20 Joga - Aktywne Lato, każda sobota wakacji
- 2022-08-21 Rodzinny Rajd Rowerowy z Nordic Walking
- 2022-08-26 Kino Letnie Zorza w każdy piątek wakacji
- 2022-08-27 Dożynki Gminne
- 2022-08-28 Festyn Żelaznej Podkowy
- 2022-09-11 Murowana 10