Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • nauczyciel z dziwczynkami przy globusie

Warsztaty w "Dwójce"

Wakacje się rozpoczęły, a my nadal wspominamy miniony rok szkolny. Nie należał do łatwych. Jednak udało się po raz piaty zorganizować „Noc Odkrywców”. Dzięki rodzicom i wychowawcom klas młodszych uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu. Na kilka godzin sale II piętra zamieniły się w sale ćwiczeniowo –laboratoryjno –pokazowe.

Pani Paulina Jankowiak przygotowała wspaniałe doświadczenia. Dzieci samodzielnie badały między innymi właściwości cieczy nienewtonowskiej, sprawdzały, co się wydarzy, kiedy połączą ocet z sodą. Pani Alicja Łukowska nauczyła, jak samodzielnie wykonać laleczkę na szczęśliwą drogę. Niewielka i wszędzie się zmieści. Chłopcom, zwłaszcza tym, którzy interesują się motoryzacją bardzo podobały się zajęcia prowadzone przez Panią Barbarę Oczkowską, która opowiadała o oponach. Miłośnikom podróży przypadły do gustu opowieści dotyczące Mongolii przekazane przez Pana Jędrzeja Łukowskiego. Natomiast ci, którzy lubią zagadki, bardzo byli zadowoleni z warsztatów przeprowadzonych przez Panią Hannę Prokopiak, która wyjaśniła czym są questy i uczniowie samodzielnie mogli spróbować swoich sił w ich tworzeniu. Pani Marlena Rejniak przygotowała wyciszające zajęcia – joga dla dzieci. Było przy tym sporo śmiechu.

Warsztaty odbywały się późnym popołudniem, jednak mimo zmęczenia, uczniowie z zadowoleniem pytali, kiedy znowu takie zajęcia się odbędą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku. 

Zdjecia i tekst: Joanna Mikołajewicz
                        Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza 
                                   

  • dzieci podczas zajęć z jogi
  • dzieci przy stołach

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl