Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • wokalista na tle tłumu zgromadzonych słuchaczy

Tour de Murowana Goślina

„Jedzie Jakub na rowerze, dokąd nas zabierze?” - tak brzmiało hasło tegorocznego Jarmarku św. Jakuba w Murowanej Goślinie. Z tej okazji Jakub Grabowski, znany jako Quebonafide, wybrał nasze miasto jako jeden z przystanków na trasie Mega Hip-Hop Tour. 
Kuba wpasował się w temat jarmarku i wraz z swoim hypemanem przyjechali na koncert rowerami. Poprowadzili peleton z Koziegłów do Murowanej Gośliny, zapraszając po drodze chętnych fanów-rowerzystów. Pomimo, że była to niespodzianka, a fani dowiedzieli się o koncercie tylko trzy godziny przed rozpoczęciem, to rynek zapełnił się publicznością z różnych stron Wielkopolski.
Na koncercie DJ grał znane wszystkim kultowe polskie piosenki. Można było usłyszeć między innymi „Jak zapomnieć”, „Baśka”, czołówkę z serialu „Świat według Kiepskich” oraz utwór „Tkanina” Seweryna Krajewskiego, w którym tytułowe słowo zastąpiono „Gośliną”. Jakub przeprowadził konkurs robienia pompek, zwycięzca otrzymał rower. Nie zabrakło tzw. ściany śmierci i pogo. Jakub zaprosił kilka osób na scenę, aby mogły zaprezentować swój freestyle. 
Na fanów czekały gadżety z wizerunkiem wykonawcy. Mimo wysokiej temperatury publiczność nie zawiodła i bawiła się świetnie.


Tekst: Kinga Mizgier
Zdjęcia: Tomasz Mizgier

  • tłum młodych ludzi na rynku
  • wykonawca na rowerze
  • podczas wyciskania sztangi
  • rozstąpiony tłum, pomiędzy ludźmi mężczyzna w trakcie wykonywania zadania konkursowego
  • wspólne zdjęcie z wykonawcą

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl