Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • wręczanie kwiatów artystce

Wystawa prac Małgorzaty Rynarzewskiej


„Moje inspiracje” to tytuł wystawy prac Małgorzaty Rynarzewskiej, malarki, kostiumografki i autorki warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.
W piątek 18 listopada 2022 r. w Galerii Na Wzgórzu przy ul. Mściszeskiej 10 odbyło się otwarcie wystawy i spotkanie z autorką. Obrazy to w głównej mierze prace wykonane techniką własną na płótnach i niezwykle magiczne, przezroczyste malarstwo na syntetycznych podobraziach, podświetlone światłem. Wystawa składa się z dwóch części, zakomponowanej tradycyjnie w przestrzeni galerii i niezwykłej wypełniającej barwnym światłem przestrzeni na oknach sali reprezentacyjnej.

Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu – dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A . Oleksyn oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowa planeta JANTAR”, mającego na celu ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego. Jest członkiem stowarzyszenia „Wiedza, Kultura, Pomoc”.


Na pełne wizualnych emocji przeżycia  zapraszamy do 17 marca 2023 r. do Galerii Na Wzgórzu  przy ul. Mściszeskiej 10 w Murowanej Goślinie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -20.00.  

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański

  • dyrektor ośrodka kultury wręcza kwiaty
  • zwiedzający wystawę
  • chór dziewczęcy śpiewa podczas wystawy
  • kobiety oglądają obraz z bliska

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl