Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • chór podczas występu

Koncertowa trasa Canzony

Po powrocie z Hiszpanii Chór Dziewczęcy Canzona rozpoczął intensywny czas przygotowań do koncertów i konkursów, które zostały zaplanowane na listopad i grudzień br. 
12 listopada Canzona zaprezentowała się w gronie bydgoskich chórów dziecięcych i młodzieżowych, podczas koncertu w ramach Konferencji Forum Edukacji Muzycznej Dziecka "Słucham, śpiewam, gram". Podczas tego koncertu dziewczęta wykonały pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów. Sala Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy wypełniona po brzegi publicznością gorąco przyjęła i nagrodziła chór ogromnymi brawami.
19 listopada Chór Dziewczęcy Canzona wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej Musica Patriae w Poznaniu. Młode goślinianki zaprezentowały różnorodny program pieśni patriotycznych oraz utwór poznańskiego kompozytora. W konkursie udział wzięło 17 chórów z całej Polski w sześciu kategoriach. Canzona otrzymała Złoty Dyplom w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych oraz Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Wielkopolskiego Mariusza Polarczyka.
Przed chórzystkami koncerty w Warszawie, Bydgoszczy, Murowanej Goślinie oraz Krakowie.
 
Adrianna Wtorkowska-Kubińska  
Dyrygent Chóru Dziewczęcego Canzona  
Zdjęcia (archiwum chóru)

  • chór podczas występu
  • chórzystki z bliska
  • dyrygentka
  • chórzystki z bliska

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl