Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • kobieta z ogromnym bukietem kwiatów

Dyrektor MGOKiR Arleta Włodarczak

27 grudnia 2022 r., po 30 latach pracy, na zasłużoną emeryturę przeszła Arleta Włodarczak Dyrektor Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie. W 45-letniej historii ośrodka kultury była najdłużej pełniącym tę funkcję dyrektorem.
Swoje życie zawodowe związała z goślińskim ośrodkiem kultury na 30 lat. Przez pierwsze 3 lata była instruktorem, następnie kierownikiem, a w roku 2008 wygrała konkurs na dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. 
Był to czas kontynuacji i rozwoju dorobku poprzedników, ale też czas wielkich zmian i nowych pomysłów. Kadencja Pani Arlety zapoczątkowała wiele wydarzeń kulturalnych, między innymi: Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego, imprezy biletowane, Kino Letnie „Zorza”, a przede wszystkim pierwsze historyczne widowiska, których filarem był ośrodek kultury. Przez wiele lat pełniła funkcje dyrektora biegu Mistrzostw Polski w Półmaratonie Weteranów, imprezy sportowej, która stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Za Jej kadencji, w 2015 r. ośrodek kultury zmienił siedzibę, powiększając swoje zasoby lokalowe, co wpłynęło na rozszerzenie dodatkowych form działalności kulturalnych. Dzięki umiejętności angażowania wielu podmiotów: młodzieży, zespołów artystycznych, instruktorów, stowarzyszeń, szkół i wielu instytucji i osób prywatnych Pani Arlecie udało się stworzyć nową jakość oferty kulturalnej w naszej gminie. 
Droga Pani Dyrektor! Dziękujemy za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w rozwój goślińskiej kultury.

Tekst: zespół MGOKiR w Murowanej Goślinie
Zdjęcie: archiwum

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl