Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

 • ustawiony z ludzi kształt serca

32. Finał WOŚP

W Murowanej Goślinie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od drugiej edycji, dla nas był to zatem już 31. finał. 28 stycznia br. przekroczyliśmy milion złotych zebranych podczas wszystkich edycji WOŚP w naszej gminie!
 
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że orkiestra zagrała w Murowanej Goślinie przepięknie! Dziękuję darczyńcom i sponsorom za hojność. Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom za piękne wydarzenia, występy i prezentacje. Jak zwykle Gośliniacy pokazali, że mają wielkie serca. Ogromne podziękowania dla 57 wolontariuszy, którzy w dużym stopniu przyczynili się do tego, że uzyskaliśmy świetny wynik zbiórki pieniędzy. Oto krótkie podsumowanie akcji i wydarzeń, które odbywały się w niedzielę. 

Zbiórka krwi
Tradycyjnie od samego rana w niedzielę działał punkt poboru krwi. Klub HDK PCK Gośliniacy wraz z Regionalnym Cetrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak co roku zorganizowali akcję poboru krwi oraz zapisów do banku potencjalnych dawców szpiku. Podczas niedzielnej akcji do punktu w SP 1 zgłosiło się 155 osób, krew mogło oddać – po wywiadzie i weryfikacji stanu zdrowia - 124 z nich. Zebraliśmy 55,41 litrów krwi. Do banku szpiku zgłosiły się 2 osoby.

Spacer dla WOŚP
Po raz pierwszy w goślińskich edycjach Finału WOŚP zorganizowaliśmy marsz z kijkami/spacer, dla osób, które udział w rozmaitych wydarzeniach lubią łączyć z integracją i ruchem na świeżym powietrzu. Na starcie zgłosiło się prawie 50 osób, które najpierw zasiliły finansowo puszkę wolontariuszek, a następnie ruszyły w kolorowych, często zabawnych czapkach na 8-kilometrowy marsz, aby zakończyć go kawką/herbatką i pałaszowaniem drożdżówki w auli SP1.

Aula SP1
Tu zorganizowana została kawiarenka i księgarnia, w których ciacha i książki podarowane zostały przez mieszkańców, a dochód lądował oczywiście w puszce WOŚP. Czas umilał tu występ duetu gitarowego Live Guitar Music – Jakub Domański i Marek Mosiej. Odbyły się także prezentacje muzyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. 

Hala sportowa
Po raz pierwszy to właśnie tu skoncentrowane zostały główne wydarzenia Finału WOŚP w Murowanej Goślinie. Na rozgrzewkę rozpoczęliśmy zajęciami fitness, na miejscu można było także skorzystać ze szkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy zorganizowanego przez Paramed Group, dostępne były dmuchańce dla dzieci. Również w hali wystąpiły zespoły, które zgłosiły swój akces do tegorocznego finału WOŚP.
Ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili uczniowie klas:
- 2b pod kierunkiem Mirosławy Mak-Skiby,
- 1b pod kierunkiem Agnieszki Kokoszy,
- 2a pod kierunkiem Aliny Strugarek,
- 3a pod kierunkiem Beaty Jedlińskiej-Giersig,
a także duet taneczny Crazy Żelki i duet wokalny. Swój występ solowy miała utalentowana wokalistka Rozalia Marszałek. 
Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali:
- zespół instrumentalny pod kierunkiem Alicji Duszczyk,
- tancerze w układach przygotowanych pod kierunkiem Katarzyny Łukaszewicz.
Prezentacje i występy przygotowane zostały także przez działające prężnie w naszej gminie szkoły tańca: Studio Effort Klaudii Koralewskiej oraz Szkołę Tańca Moniki Pyś. Ogromne przejęcie było widać na twarzach najmłodszych aktorów naszego orkiestrowego widowiska, czyli dzieci z grupy Gwiazdki z Przedszkola Promyk pod kierunkiem Agnieszki Łysiak. W hali sportowej wystąpiła także rozrastająca się coraz bardziej Orkiestra Dęta OSP w Murowanej Goślinie pod batutą Tomasza Kaczora.

Przed halą
Przy parkingu szkoły jednostki OSP Murowana Goślina, Białężyn i Rakownia zaprezentowały sprzęt oraz metody ratownicze. Z kolei fani motoryzacji mieli okazję do przejażdżek samochodami retro. 

Koncert
O godz. 18.00 w hali sportowej rozpoczął się koncert główny w wykonaniu zespołu Na Walizkach. Świetnie wykonane covery światowych i polskich przebojów rocka zdecydowanie podobały się widzom, dlatego z radością przyjęliśmy informację, że zespół wystąpi podczas tegorocznego Jarmarku św. Jakuba w Murowanej Goślinie.

Aukcje
Zdecydowanie ten punkt programu przyciąga prawdopodobnie najwięcej widzów, a przy okazji budzi największe emocje. Agnieszka Szymańska-Wojtera i Tomasz Mizgier niestrudzenie prezentowali kolejne przedmioty przygotowane na aukcje, wśród których, oprócz gadżetów WOŚP były m.in. piłka z podpisem Igi Świątek, rower, rękodzieło i przedmioty artystyczne, rozmaite vouchery, gadżety gminne itp. W sumie wylicytowano prawie 90 przedmiotów. Największe kwoty udało się uzyskać w licytacjach: piłki z autografem Igi Świątek, obiadu z burmistrz Justyną Radomską, koncertu w wykonaniu dyrektora CKiS Sławomira Heinrychowskiego, ale zaskoczeniem były także np. kwoty rzędu 1 tys. zł za malutki magnes WOŚP. W sumie licytacje przyniosły prawie 30 tys. zł! Bardzo dziękujemy wszystkim licytującym, a także darczyńcom przedmiotów!

W przerwie wszyscy opuścili na chwilę halę sportową, aby punktualnie o godz. 20.00 zapalić sztuczne ognie i obejrzeć widowiskowe, tradycyjne Światełko do Nieba. 

Zbiórka i liczenie pieniędzy
Przez prawie cały dzień ulice naszego miasta przemierzali wolontariusze z puszkami. Niektórzy starali się wzbudzić zainteresowanie nietypowym strojem, albo podświetlanym sercem WOŚP. Od godz. 16.00 do pracy przystąpiła kolejna liczna grupa wolontariuszy – tym razem tych, którzy liczą zebrane środki.  
W sumie zebraliśmy:
- w puszkach 108 583,39 zł
- terminal płatniczy 9 811,55 zł
- eSkarbonka 3 134 zł
Razem daje to 121 528,94 zł!
Do tego trzeba doliczyć aukcje internetowe, które jeszcze trwają w momencie zamykania tego wydania biuletynu. Ostateczną kwotę podamy po ponownym podliczeniu w banku i po zakończeniu aukcji. Ale już teraz bardzo dziękujemy za hojność i wielkie serducho! 

Tomasz Mizgier
Szef Sztabu WOŚP Murowana Goślina
Zdjęcia: Czesław Zaręba

Sponsorzy Światełka do Nieba:
HiUWN Jarosław Dobrowolski
ANVIS Management Service Baszczyński Szewczyk
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu LZD
Cech Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców w Murowanej Goślinie
Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
Auto-Lux Janusz Binięda

 • krwiodawcy
 • strażacy przy wozach strażackich
 • zespół dziecięcy instrumentalny
 • orkiestra dęta OSP
 • zespół taneczny
 • dzieci podczas szkolenia pierwszej pomocy
 • widzowie podczas licytacji
 • dzieci podczas występu
 • dzieci podczas występu
 • dziewczynka przy fortepianie
 • osoby przy skarbonce

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

 • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl