Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

  • korytarz, na ktorego ścianach wiszą obrazy, tłum ludzi

Wernisaż Wiktora Koźlickiego

5 kwietnia 2024 r. w Galerii Na Wzgórzu przy ul. Mściszewskiej 10 w Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie odbył się wernisaż prac malarskich Wiktora Koźlickiego zatytułowany: „Ciała i Duch”. Wiktor Koźlicki jest młodym malarzem, studiuje historię sztuki. Jest to jego pierwsza indywidualna wystawa w instytucji kultury. Dotychczas pokazywał swoje prace na wystawach organizowanych w domu.
Opieką kuratorską wystawę objęła Maja Rochowiak, studentka historii sztuki oraz uczestniczka zajęć artystycznych pracowni sztuki w CKiS w Murowanej Goślinie. W zaproszeniu na wystawę napisała:  Czy widzimy siebie? Czy oprócz swojego ciała możemy zobaczyć swojego ducha? Obrazy Wiktora stawiają pytania odnośnie nas samych, tego jak siebie postrzegamy oraz jakie postawy przyjmujemy. W swoich pracach Wiktor sięga do tradycji malarstwa przełomu XIX i XX wieku oraz języka wizualnego nurtów takich, jak secesja, symbolizm czy ekspresjonizm. Ważnym dla jego twórczości są również powiązania między sztuką a psychologią. Jak twierdzi sam artysta, w płótnach każdy z nas może zobaczyć swoje odbicie. Zapraszamy zatem na wystawę, na której zobaczysz obrazy, a w nich być może samego siebie!
Wiktor Koźlicki z kolei o swoich obrazach pisze tak: Powierzchnia obrazu jest jak szyba, przez którą patrzymy. Za dnia światło bez problemu przenika przez nią, aby trafić do naszych oczu. Jednak gdy za oknem jest noc, a my stoimy w oświetlonym wnętrzu i spróbujemy spojrzeć przez szybę, ukazuje ona nie tylko to, co za oknem, ale również nasze odbicie. Sami musimy rozpoznać, czy to, co widzimy, jest naszym odbiciem, czy też sytuacją poza nami, z którą jesteśmy konfrontowani.
Pomysł wystawy zrodził się z rozmów o sztuce na zajęciach naszej pracowni. Oddanie przestrzeni galerii młodym, pełnym entuzjazmu artystom, zaowocowało pierwszą tak profesjonalnie przygotowaną wystawą opartą na współpracy kuratorskiej z artystą i instytucją. Młodzi twórcy świetnie poradzili sobie z tak trudnym zadaniem,  jakim jest organizacja wystawy. W wydarzeniu wzięło udział bardzo wiele osób, a efekt przerósł oczekiwania organizatorów. 
Zapraszamy do zobaczenia wystawy do 26.04.2024 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 w Galerii Na Wzgórzu w Centrum Kultury i Sportu przy ul. Mściszewskiej 10 w Murowanej Goślinie. 

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański 

  • osoby zgromadzone na wernisażu
  • osoby zgromadzone na wernisażu, na ścianach obrazy
  • osoby zgromadzone na wernisażu
  • osoby zgromadzone na wernisażu
  • młody twórca prezentuje swoje prace

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Finansowanie zewnętrzne

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl