Treść strony
Otwarte Mistrzostwa w szachach - Rekordowa frekwencja!
2 marca 2025 r. w Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach. Tegoroczny turniej okazał się rekordowy pod względem liczby uczestników. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie Open A - 48 zawodników, natomiast w grupie juniorów (Open B) - 27 młodych szachistów. Zagrali u nas zawodnicy z: Poznania, Gniezna, Mosiny, Stęszewa, Skoków, Zakrzewa, Żnina, Wągrowca oraz reprezentanci gminy Czerwonak i oczywiście gospodarzy – gminy Murowana Goślina.
W obu grupach zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników.
W kategorii seniorów w turnieju otwartym Open A najlepsi okazali się:
1. Michał Mazurkiewicz (KS Korona Zakrzewo),
2. Dawid Niekraś (ASSz Lipno Stęszew),
3. Matvii Bilochenko (KSz Lech-WSUS Poznań).
W kategorii juniorów do lat 18 Open B, pierwsza trójka to:
1. Filip Galus (LKS Chrobry Gniezno),
2. Fabian Mortek (LKS Chrobry Gniezno),
3. Maria Piotrowska (LKS Chrobry Gniezno).
Link do wyników całego turnieju:
Open A
www.chessmanager.com/pl-pl/tournaments/5205403165261824
Open B
www.chessmanager.com/pl-pl/tournaments/5117984139116544
Na zakończenie turnieju dyplomy, statuetki, nagrody pieniężne dla zwycięzców oraz upominki dla najmłodszego i najstarszego szachisty turnieju wręczyli: Marcin Buliński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina oraz Jarosław Wiśniewski sędzia zawodów. Najlepszym Gośliniakiem został Maksymilian Kujawiak.
Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Jarosław Wiśniewski – sędzia szachowy klasy międzynarodowej oraz Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego. Turniej przebiegał w miłej atmosferze fair play.
Warto wspomnieć o tegorocznym Mistrzu Murowanej Gośliny. Michał Mazurkiewicz jest potrójnym mistrzem świata w szachach pod wodą, a także rekordzistą Guinnessa w kategorii „Największa symultana szachów podwodnych”. 21 kwietnia 2024 roku w Tarnowie Podgórnym szachista rozegrał 16 pojedynków. Całość trwała łącznie 1,5 godziny. Żeby zdobyć tytuł rekordzisty, Michał musiał zdobyć 13 z 16 możliwych punktów, finalnie na jego koncie znalazło się 13,5.
Od kilku lat nasz turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród szachistów, nie tylko miejscowych, ale również graczy z innych powiatów i województw, dlatego na przyszłoroczny turniej zapraszamy do hali Centrum Kultury i Sportu. Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca!
Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier
Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii Open A:
• 1998 r. – Kazimierz Łokaj
• 1999 r. – Grzegorz Żurowski
• 2000 r. – Kazimierz Łokaj
• 2001 r. – Tadeusz Krauze
• 2002 r. – Henryk Abraham
• 2003 r. – Tadeusz Krauze
• 2004 r. – Tadeusz Krauze
• 2005 r. – Mieczysław Czech
• 2006 r. – Maria Cholewa
• 2007 r. – Łukasz Bardeli
• 2008 r. – Piotr Pilarski
• 2009 r. – Tadeusz Krauze
• 2010 r. – Sławomir Zapotoczny
• 2011 r. – Dawid Bajerlein
• 2012 r. – Tadeusz Krauze
• 2013 r. – Marek Maćkowiak
• 2014 r. – Marek Maćkowiak
• 2015 r. – Marek Maćkowiak
• 2016 r. – Adrian Kurz
• 2017 r. – Adrian Kurz
• 2018 r. – Mikołaj Nowak
• 2019 r. – Mikołaj Nowak
• 2020 r. – Krzysztof Raczyński
• 2023 r. – Dawid Niekraś
• 2024 r. – Dawid Niekraś




















![[obraz] budynek ratusza](news,obrazek,6103,budynek-ratusza.jpg)
![[obraz] Komunikat - Punkt zlewny na Szlachęcinie niedostępny od 14 do 16 marca br.](news,obrazek,6102,komunikat-punkt-zlewny-na-szlachecinie-niedostepny-od-14-do-16-marca-br.jpg)
![[obraz] boisko sportow i logotypy: flaga i godło RP oraz napis Ministerstwo Sportu i Turystyki](news,obrazek,6101,boisko-sportow-i-logotypy-flaga-i-godlo-rp-oraz-napis-ministerstwo-sportu-i.jpg)
![[obraz] na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia](grafika,miniatura,29381,nowa-aplikacja-dla-mieszkancow-murowanej-gosliny.jpg)
![[obraz] wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl](grafika,miniatura,29529,wyprawka-maluszka-bocian-niosacy-dziecko-w-zawiniatku-napis-burmistrz-miasta-i-gminy-murowana-goslina-zaprasza-po-odbior-wyprawkin-maluszka-dla-kazdego-nowego-mieszkanca-naszej-gminy-noworodka-wniosek-do-pobrania-na-www.jpg)
![[obraz] nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady](grafika,miniatura,29705,nowa-funkcja-w-aplikacji-mmieszkaniec-kiedy-odpady.jpg)
![[obraz] Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta](grafika,miniatura,30151,zaproszenie-do-pobrania-aplikacji-mturysta.png)
![[obraz] Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego](grafika,miniatura,30528,zastrzez-pesel-na-grafice-ekran-telefonu-komorkowego.jpg)
![[obraz] www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3](grafika,miniatura,31048,www-murowana-goslina-pl-twoj-podatek-twoje-korzysci-mieszkasz-w-gminie-murowana-goslina-chcesz-miec-wplyw-na-jej-rozwoj-i-na-inwestycje-twoj-podatek-nadal-trafia-do-innych-samorzadow-poinformuj-urzad-skarbowy-o-aktualnym.jpg)
![[obraz] mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec](grafika,miniatura,31889,mkarta-mieszkanca-gminy-dostepna-w-aplikacji-mmieszkaniec.jpg)
![[obraz] logotypy i tekst 13 września 2026 Murowana Dycha](grafika,miniatura,33447,logotypy-i-tekst-13-wrzesnia-2026-murowana-dycha.jpg)
![[obraz] tekst: Trzej ogrodnicy Piesze wyzwania](grafika,miniatura,33451,tekst-trzej-ogrodnicy-piesze-wyzwania.jpg)
![[obraz] mapa z defibrylatorami](grafika,miniatura,33453,mapa-z-defibrylatorami.jpg)
![[obraz] motywy kwiatowe na grafice](grafika,miniatura,33518,motywy-kwiatowe-na-grafice.jpg)
![[obraz] zdjęcie tancerki w ruchu](grafika,miniatura,33520,zdjecie-tancerki-w-ruchu.jpg)
![[obraz] grafika pięciolinii w formie spirali](grafika,miniatura,33521,grafika-pieciolinii-w-formie-spirali.jpg)
![[obraz] grafika psa i kota](grafika,miniatura,33522,grafika-psa-i-kota.jpg)
![[obraz] zdjęcie przedstawia pożar drzewa i terenu zielonego](grafika,miniatura,33525,zdjecie-przedstawia-pozar-drzewa-i-terenu-zielonego.jpg)












