Serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Szczepienia przeciwko COVID-19

Poniższej przekazujemy najważniejsze informacje nt. darmowych i dobrowolnych szczepień przeciwko COVID-19. Informacje w tym artykule są aktualizowane.

Harmonogram rejestracji

Co z osobami, które minimalny wiek uzyskają później? E-skierowania będą wystawiane wraz z ukończeniem 12 lat – raz w tygodniu, w poniedziałki. Jeśli więc 12. urodziny będziesz obchodził np. 16 czerwca, to Twoje e-skierowanie będzie wystawione w poniedziałek 21 czerwca. Wtedy też taka osoba będzie mogła zapisać się na szczepienie.

Rejestracja do szczepienia

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Rejestracja odbywa się poprzez:

Nie obowiązuje rejonizacja lub przypisanie do gminy, w której znajduje się punkt szczepień. Szczepić można się w dowolnym punkcie na terenie kraju.

W gminie Murowana Goślina szczepienia stacjonarne odbywają się w punktach:

Artykuł: Punkty Szczepień przeciw COVID-19 w Murowanej Goślinie.

Seniorzy powyżej 70 roku życia mogą dodatkowo skorzystać z pomocy przy rejestracji za pośrednictwem infolinii Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów: tel. 22 505 11 11.

Informacje dla Głuchych, kontakt do tłumaczy języka migowego: www.gov.pl/koronawirus/kontakt

Prosimy o ostrożność, ze względu na podszywanie się przestępców pod instytucje zajmujące się szczepieniami - zweryfikuj numer telefonu.

Punkty szczepień powszechnych

Punkty szczepień powszechnych w sąsiedztwie Murowanej Gośliny. Zapisy według powyższych informacji w sekcji "Rejestracja do szczepienia" oraz pod dodatkowymi numerami telefonów, które podajemy przy każdym punkcie:

Gmina Murowana Goślina zgłosiła chęć utworzenia takiego punktu na swoim terenie.

Mobilne Jednostki Szczepień

Mobilna Jednostka Szczepień (MJS) to profesjonalista medyczny wykonujący samodzielnie szczepienia w miejscu umówionym z pacjentem. Rejestracja do szczepień - tylko poprzez numery telefonów bezpośrednio do danej MJS.
Mapa i kontakt z Mobilnymi Jednostkami Szczepień.

Apteki

Od 28.07.2021 r. w aptece Dr.Max w Murowanej Goślinie przy ulicy Długiej 25 rozpoczął swoją działalność nowy punkt szczepień. Punkt będzie działał w każdą środę i każda osoba będzie mogła zaszczepić się jednodawkową szczepionką marki Johnson&Johnson (Janssen).
UWAGA! Punkt szczepień w aptece będzie działał także w dodatkowe dni i będzie udostępniał szczepionki innych producentów. Prosimy o śledzenie komunikatów oraz systemu powiadamiania SMS.
Rejestracja jest możliwa według informacji podanych powyżej w akapicie "Rejestracja do szczepienia" - infolinia 989, e-rejestracja i bezpośrednio w punkcie: apteka Dr.Max Murowana Goślina, ul. Długa 25, tel. 61 8114 118.
Artykuł Nowy punkt szczepień ze szczepionką jednodawkową.

Mobilne Punkty Szczepień

Zapraszamy do śledzenia, poniżej w sekcji AKTUALNOŚCI, informacji na temat szczepień organizowanych w określonych miejscach i czasie, przy okazji różnych wydarzeń.

Od 1 lipca drugą dawkę szczepionki można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień

Zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki można zgłosić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Jeżeli chcesz przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musisz dokonywać żadnych zmian.

 

W dniu szczepienia

Przed przyjściem na szczepienie należy zjeść lekki posiłek oraz ubrać się w odzież umożliwiającą szybkie odkrycie ramienia. Nie zakładamy krawatów, golfów, obcisłych bluzek.

Prosimy zabrać ze sobą okulary, dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), długopis oraz wypełnić Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem - odpowiednio dla osoby dorosłej lub osoby niepełnoletniej, który publikujemy pod tym artykułem. Kwestionariusz należy wypełnić także przed kolejną dawką.

Prosimy na szczepienie przybyć punktualnie, ale nie wcześniej niż 10-15 minut przed terminem.

Jeśli nie możesz przyjść w zarezerwowanym terminie - zawiadom infolinię/punkt szczepień jak najszybciej.

 

Transport do punktów szczepień

Bezpłatny transport do punktów szczepień dostępny jest dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Najpierw zarejestruj się na szczepienie (według informacji powyżej), a później umów transport.

Zgłaszanie potrzeb dotyczących transportu w gminie Murowana Goślina - telefon 784 571 269 czynny w godzinach:
poniedziałek–piątek  8.00-15.00
POD TYM NUMEREM TELEFONU NIE REJESTRUJEMY MIESZKAŃCÓW NA SZCZEPIENIA.
Urząd Miasta i Gminy nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia oraz nie prowadzi szczepień przez zespół wyjazdowy.

 

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Aby wziąć udział w loterii, musisz mieć pełne szczepienie przeciw COVID-19. Zaszczep się dowolnym preparatem dostępnym na terytorium Polski nie później niż do 30 września 2021 r.
Informacje nt. loterii.

Konkursy samorządowe – miliony dla gmin

Konkursy dla gmin zorganizowane przez rząd, to jeden ze sposobów na zachęcenie i zmobilizowanie Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zwycięskie gminy, które osiągną najwyższy odsetek wyszczepienia, otrzymają środki od 100 tys. zł do 2 mln zł. Będą mogły je przeznaczyć na  dowolny cel dotyczący przeciwdziałania COVID-19.
Informacje nt. konkursów.

 

Informacje o szczepionce

W serwisie internetowym www.gov.pl/szczepimysie znajdą się między innymi informacje:

  • Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?
  • Pytania i odpowiedzi

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia pacjent.gov.pl zamieszczono szczegółowe informacje o stosowanych szczepionkach.

 

Informacje dla cudzoziemców

 

wstecz

Polecane wydarzenia z kalendarza

Kalendarium

Promocja

Stopka strony

  • Baner UE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
plac Powstańców Wielkopolskich 9
62-095 Murowana Goślina

© Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

projekt i wykonanie extranet.pl
baner toplayer
Spis Powszechny przez telefon: 22 297 99 99