Treść strony
Strategia rozwoju gminy - konsultacje społeczne
Przed nami konsultacje jednego z najważniejszych dokumentów dla naszej gminy.
Już w październiku odbędzie się siedem spotkań warsztatowych, podczas których mieszkańcy, radni, sołtysi, członkowie rad sołeckich, przedsiębiorcy i inne osoby, będą mogły wypowiedzieć się na temat priorytetów i kierunków rozwoju gminy Murowana Goślina. Serdecznie zapraszamy na te spotkania wszystkich zainteresowanych.
Żeby ułatwić uczestnictwo osobom pracującym, mieszkającym w różnych miejscowościach, zaplanowaliśmy spotkania w godzinach popołudniowych, każde w innej lokalizacji. Podczas spotkań będziemy rozmawiać o rozwoju całej gminy, ale szczególną uwagę skupimy także na jej konkretnych częściach (zgodnie z poniższą rozpiską). Spotkanie rozpocznie się prezentacją wprowadzającą, podczas której wykonawcy dokumentu z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawią najważniejsze wyniki dotychczasowych prac. Następnie uczestnicy spotkania, w mniejszych grupach, będą mogli wypowiedzieć się na temat kluczowych problemów gminy i miejscowości, którą zamieszkują, a także zaproponować (w ramach dostępnych możliwości finansowych i organizacyjnych) projekty i cele, które gmina powinna zrealizować. Na koniec wspólnie przedyskutujemy efekty prac grupowych. Każde spotkanie potrwa ok. 2h. Serdecznie zapraszamy!
- 7 października 2024 r. o godz. 18:00 w świetlicy w Mściszewie -
konsultacje społeczne dla mieszkańców Mściszewa, Raduszyna, Starczanowa i Złotoryjska
- 9 października 2024 r. o godz. 18:00 w świetlicy w Rakowni -
konsultacje społeczne dla mieszkańców Boduszewa, Głębocka, Kamińska, Rakowni i Zielonki - 10 października 2024 r. o godz. 18:00 w remizie OSP w Murowanej Goślinie -
konsultacje społeczne dla mieszkańców Murowanej Gośliny i Przebędowa - 11 października 2024 r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie -
konsultacje społeczne dla mieszkańców os. Zielone Wzgórza i os. 600-lecia
- 14 października 2024 r. o godz. 18:00 w świetlicy w Długiej Goślinie -
konsultacje społeczne dla mieszkańców Długiej Gośliny, Kątów, Łoskonia Starego i Trojanowa
- 16 października 2024 r. o godz. 18:00 w remizie OSP -
konsultacje społeczne dla mieszkańców Białęg, Białężyna, Nieszawy, Uchorowa
- 17 października 2024 r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Łopuchowie - konsultacje społeczne dla mieszkańców Głęboczka, Łopuchowa, Łopuchówka, Wojnowa, Wojnówka

![[obraz] Zebranie sołeckie - Raduszyn](news,obrazek,6064,zebranie-soleckie-raduszyn.jpg)
![[obraz] na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia](grafika,miniatura,29381,nowa-aplikacja-dla-mieszkancow-murowanej-gosliny.jpg)
![[obraz] wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl](grafika,miniatura,29529,wyprawka-maluszka-bocian-niosacy-dziecko-w-zawiniatku-napis-burmistrz-miasta-i-gminy-murowana-goslina-zaprasza-po-odbior-wyprawkin-maluszka-dla-kazdego-nowego-mieszkanca-naszej-gminy-noworodka-wniosek-do-pobrania-na-www.jpg)
![[obraz] nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady](grafika,miniatura,29705,nowa-funkcja-w-aplikacji-mmieszkaniec-kiedy-odpady.jpg)
![[obraz] Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta](grafika,miniatura,30151,zaproszenie-do-pobrania-aplikacji-mturysta.png)
![[obraz] Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego](grafika,miniatura,30528,zastrzez-pesel-na-grafice-ekran-telefonu-komorkowego.jpg)
![[obraz] www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3](grafika,miniatura,31048,www-murowana-goslina-pl-twoj-podatek-twoje-korzysci-mieszkasz-w-gminie-murowana-goslina-chcesz-miec-wplyw-na-jej-rozwoj-i-na-inwestycje-twoj-podatek-nadal-trafia-do-innych-samorzadow-poinformuj-urzad-skarbowy-o-aktualnym.jpg)
![[obraz] mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec](grafika,miniatura,31889,mkarta-mieszkanca-gminy-dostepna-w-aplikacji-mmieszkaniec.jpg)
![[obraz] mapa](grafika,miniatura,32425,mapa.jpg)
![[obraz] na banerze tekst i animowane pingwiwny](grafika,miniatura,33214,na-banerze-tekst-i-animowane-pingwiwny.jpg)
![[obraz] grafika maski karnawałowej oraz tekst Koncert karnawałowy 8 lutego 2026 r.](grafika,miniatura,33258,grafika-maski-karnawalowej-oraz-tekst-koncert-karnawalowy-8-lutego-2026-r.jpg)
![[obraz] grafika animowanego morsa i tekst II Gośliński Zlot Morsów](grafika,miniatura,33278,grafika-animowanego-morsa-i-tekst-ii-goslinski-zlot-morsow.jpg)
![[obraz] banerek informacyjny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy](grafika,miniatura,33279,banerek-informacyjny-o-wielkiej-orkiestrze-swiatecznej-pomocy.jpg)
![[obraz] Baner informcyjny o zimowym, świątecznym klimacie. Na górze granatowe tło z drobnymi białymi plamkami przypominającymi padający śnieg. Na środku duży, pomarańczowy napis „KONCERT KOLĘD”. Poniżej w białej czcionce informacja o dacie i godzinie: „25 stycznia 2026 r. (niedziela) godz. 13.30”. Pod tym podana jest lokalizacja: „Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie”. Całość utrzymana w prostym, czytelnym układzie.](grafika,miniatura,33297,baner-informcyjny-o-zimowym-swiatecznym-klimacie-na-gorze-granatowe-tlo-z-drobnymi-bialymi-plamkami-przypominajacymi-padajacy-snieg-na-srodku-duzy-pomaranczowy-napis-koncert-koled-ponizej-w-bialej-czcionce-informacja-o-dacie-i.jpg)












