Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Śnieżycowy Jar dostępny 3 weekendy!
Informujemy, że najbliższe weekendy, czyli:
- 8-9.03.2025 r.
- 15-16.03.2025 r.
- 22-23.03.2025 r.
możliwy jest wstęp do rezerwatu Śnieżycowy Jar.
Ze względu na położenie rezerwatu na terenie poligonu wojskowego konieczna była zgoda Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, który decyzję podjął w porozumieniu z Nadleśnictwem Łopuchówko.
Przypominamy najważniejsze informacje dot. odwiedzin:
- Parkingi dla odwiedzających rezerwat zlokalizowane są w Starczanowie oraz Uchorowie (lokalizacje podaje na swojej stronie Nadleśnictwa Łopuchówko - lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl). Dla osób z niepełnosprawnościami dostępny jest parking zlokalizowany w lesie, przy wyjściu z rezerwatu.
- Przypominamy, że w rezerwacie obowiązuje jeden kierunek poruszania się – wejście do rezerwatu znajduje się w dolnej części wąwozu, od strony rzeki Warty. Wędrujemy wyłącznie wytyczonym szlakiem, w samym rezerwacie wyłącznie po kładce.
- Przy parkingu w Starczanowie oraz przy wyjściu z rezerwatu (przy parkingu dla osób z niepełnosprawnościami) zostaną ustawione toalety (toi toi). W tych samych lokalizacjach będą kosze na śmieci. Jednak w miarę możliwości – ze względu na bardzo duży ruch turystyczny skumulowany w krótkim czasie – zwracamy się z prośbą o zabieranie z sobą pustych opakowań.
- Godziny otwarcia Śnieżycowego Jaru w potwierdzone weekendy: 9.00-18.00.
Sugerowany dzień dla odwiedzin w grupach – sobota.
Prosimy o stosowanie się do wskazówek straży leśnej, policji, straży miejskiej i innych służb, które znajdować się będą w pobliżu parkingów i w lesie.
Komunikaty
- 2025.07.03 - Komunikat kąpieliskowy
- 2025.07.01 - Uwaga! Komunikat o strzelaniach i zamknięciu drogi wodnej rzeki Warta
- 2025.06.25 - Rakownia i Wojnowo z dofinansowaniem w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”
- 2025.06.24 - Wielkopolskie Badanie Ruchu 2025
- 2025.06.24 - WAŻNA INFORMACJA dla mieszkańców Rakowni!
- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia
- wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl
- nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady
- Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta
- Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego
- www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3
- mKarta Mieszkańca Gminy dostępna w aplikacji mMieszkaniec
- Banerek informacyjny z logo Festiwalu Chóralnego opartego na herbie miasta z aniołkiem i trzema kwiatami w tarczy oplecionym wirującą pięciolinią o treści: XVII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 13 maja – 5 września 2025. Szczegóły na ckis.murowana-goslina.pl
- kobieta płynąca w kajaku w stronę zachodzącego słońca
- tekst Wakacyjne Warsztaty Artystyczne 2025
- aktorzy w przebraniach na tle fajerwerków
- grafika słodkich wypieków i owoców
- grafika przedstawia postaci skupione przy animowanej żarówce na dłoni
- mapa gmin powiatu poznańskiego, w tle zdjęcie z lotu ptaka na zabudowania i ulice
- tekst Aktywne lato z CKiS, grafika bidonu i logotyp CKiS
- tekst: 14 września 2025 r. Murowana Dycha, trasa z atestem PZLA, Stadiom Miejski w Murowanej Goślinie
- Banerek informacyjny z logo kina letniego Zorza o treści: Kino Letnie Zorza. Wybrane piątki wakacji. Atrium Centrum Kultury, ul. Mściszewska 10.
- Banerek informacyjny z graficznym motywem śpiewającego ptaszka o treści: XIII Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych CHABROWE LATO Murowana Goślina 2025, 6 lipca 2025 r. (niedziela) godz. 14.00, aula SP nr 1 w Murowanej Goślinie, ul. Mściszewska 10
- na zdjęciu 4 mężczyzn z zespołu i napis XXI Jarmark św. Jakuba, Gwiazda wieczoru 20.30 Lady Pank, 26 lipca 2025 r. Plac Powstańców Wielkopolskich
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2025-07-04 Widowisko „Orzeł i Krzyż”
- 2025-07-04 Kino letnie Zorza - Prawdziwy ból
- 2025-07-05 Park Dzieje
- 2025-07-05 Widowisko „Orzeł i Krzyż”
- 2025-07-06 XIII Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych
- 2025-07-07 Wakacyjne Warsztaty Artystyczne
- 2025-07-10 Aktywne Lato z CKiS - Gry zespołowe - Siatkówka
- 2025-07-10 Spływ kajakowy - W stronę zachodzącego słońca 10.07.2025